Statistika našeho portálu

  • 98 190 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Dny evropského dědictví v Přerově

09.09.2017 - 10.09.2017 Přerov

Dny evropského dědictví zpřístupní památky. Můžete vkročit bezplatně, někde i s průvodcemDny evropského dědictví otevřou také památky na Přerovsku. Letošním ročníkem se nese heslo "Památky a příroda" – což bude v případě Přerova naplněno. Kromě mnoha "kamenných" památek si zájemci mohou projít třeba i park Michalov a v něm mají možnost nahlédnout do skleníku, v němž se daří cizokrajným rostlinám.…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Přerov
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Přerov
Obec
Přerov

Fotogalerie k článku

Dny evropského dědictví zpřístupní památky. Můžete vkročit bezplatně, někde i s průvodcem

Dny evropského dědictví otevřou také památky na Přerovsku. Letošním ročníkem se nese heslo "Památky a příroda" – což bude v případě Přerova naplněno. Kromě mnoha "kamenných" památek si zájemci mohou projít třeba i park Michalov a v něm mají možnost nahlédnout do skleníku, v němž se daří cizokrajným rostlinám. Aktuálně patří mezi nejvýstavnější kousky fíkovník a olivovník. 

"V Přerově proběhnou dny Evropského dědictví o víkendu 9. a 10. září. Na zájemce čeká třeba sobotní prohlídka kostela svatého Michala, kterou si mohou projít ve tři hodiny odpoledne s průvodcem. Komentovaná prohlídka druhého přerovského kostela – svatého Vavřince, je naplánována na neděli rovněž na tři hodiny," řekla Miroslava Švástová z přerovského magistrátu. Bezplatné prohlídky se budou konat také v Muzeu Komenského, kam mohou návštěvníci přijít v neděli v 9.30, v 11.00, ve 13.30 nebo v 15 hodin. "Naplánovali jsme komentované prohlídky výstavy Poklady z hůry, která přibližuje, jak se dříve žilo na Hané. Průvodci představí architekturu, interiéry, tradice, zvyky a činnosti v průběhu jednoho roku života na hanáckém venkově. Prohlídky budou dvě a začínají v 10 a ve 14 hodin," prozradila Romana Nitková z Muzea Komenského. Muzeum otevře zdarma i Helfštýn, kde jsou v plánu speciální prohlídky s plněním úkolů, prokládané pověstmi a hádankami. Kdo chce středověký hrad zažít v rámci akce "Putování po Helfštýně", měl by být na místě v 10, ve 12, ve 14 a v 16 hodin.

Pro zájemce bude rovněž v sobotu zpřístupněný Pravoslavný chrám svatého Cyrila a Metoděje, Městský dům, židovský hřbitov, Památník lovců mamutů – a také zámek, zvonice a hasičské muzeum v Dřevohosticích.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 19. srpen

Dnes má svátek Ludvík

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete