Statistika našeho portálu

  • 95 109 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

DNY ŽIDOVSKÉ KULTURY - Teplický cimes 2012

21.11.2012 - 24.11.2012 Teplice

I letos pořádá v Teplicích občanské družení Ulpan Teplice Dny židovské kultury, tentokrát však čeká návštěvníky bohatší program. S předstihem vystoupí 15. 11. v 19.00 v Jazz clubu známý hudební publicista Jiří Černý se svým poslechovým pořadem "Židovští hudebníci v rocku". Ve středu 21. 11. poté odstartuje hlavní část festivalu.Zahájí jej v aule Gymnázia Teplice vernisáž výstavy "Židovské…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

I letos pořádá v Teplicích občanské družení Ulpan Teplice Dny židovské kultury, tentokrát však čeká návštěvníky bohatší program. S předstihem vystoupí 15. 11. v 19.00 v Jazz clubu známý hudební publicista Jiří Černý se svým poslechovým pořadem "Židovští hudebníci v rocku". Ve středu 21. 11. poté odstartuje hlavní část festivalu.

Zahájí jej v aule Gymnázia Teplice vernisáž výstavy "Židovské vzdělávání a školství", které bude předcházet přednáška stejného tématu. Následovat bude od 20.00 v kině Květen (jen necelý týden po české premiéře) promítání nejnovějšího filmu polské režisérky Agnieszky Holland "V temnotě". Ve čtvrtek 22. 11. proběhne v regionální knihovně slavnostní zahájení celé akce, po kterém se mohou posluchači těšit na přednášku M. Mališové "Spisovatel a člověk Arnošt Lustig". Páteční program zahájí opět v regionální knihovně přednáška L. Burgerové na téma "Teplická židovská komunita do roku 1939". Poté se pozornost návštěvníků Cimesu přesune do teplického Jazz clubu, kde od 20.30 vystoupí izraelská klezmerová skupina The Shuk. Celý Teplický cimes bude v sobotu 24. 11. zakončen divadelním představením "Mikve" Rádobydivadla Klapý, jehož začátek je v Zahradním době plánován ve 20.00. Vstup na všechny přednášky i vernisáž výstavy je zdarma, navíc bude pro návštěvníky na každé akci připraveno tradiční pohoštění.

Více informací získají návštěvníci na webových stránkách občanského sdružení www.ulpanteplice.cz. nebo na tradičních výlepových plochách města Teplice.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Čechomor Kooperativa Tour 33 radost…

09.09.2021 - 09.09.2021
Zámek Teplice

Čechomor vyráží na letní Kooperativa Tour s novou deskou Radosti života a zároveň oslaví 33 let skupiny na hudební…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 18. duben

Dnes má svátek Valérie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete