Statistika našeho portálu

  • 96 291 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Do jeskyní i v zimě - Blansko

28.12.2012 - 28.02.2013 Blansko

Přes zimu v období od prosince do konce měsíce února budou v Moravském krasu otevřeny Punkevní jeskyně, jeskyně Výpustek a speciální návštěvní okruhy ve Sloupsko-šošůvských jeskyních. Otevřeno je denně kromě pondělků.Punkevní jeskyně má provozní dobu každý den od 8:40 do 14:00 hod. Vstupy jsou po 40 minutách.Doporučujeme příjezdové místo Skalní mlýn. Zde je celoročně otevřena Ústřední informační…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Přes zimu v období od prosince do konce měsíce února budou v Moravském krasu otevřeny Punkevní jeskyně, jeskyně Výpustek a speciální návštěvní okruhy ve Sloupsko-šošůvských jeskyních.

Otevřeno je denně kromě pondělků.

Punkevní jeskyně má provozní dobu každý den od 8:40 do 14:00 hod. Vstupy jsou po 40 minutách.

Doporučujeme příjezdové místo Skalní mlýn. Zde je celoročně otevřena Ústřední informační služba Skalní mlýn od 8:00–14:30 hod., kde zakoupíte vstupenky do Punkevní jeskyně a obdržíte potřebné informace. Ze Skalního mlýna se k Punkevní jeskyni dostanete silničním vláčkem nebo 2 km pěšky. Je to kouzelná zimní procházka podél říčky Punkvy.

Jeskyně Výpustek v toto období má 3 vstupy denně: v 10:00 ,12:00,14:00 hod.

V současné době je v jeskyni dokončována expozice "Jeskyně Výpustek v Křtinském údolí" a "Jeskyně dávných rituálů", představující Výpustek jako nejstarší zpřístupněnou jeskyni Moravského krasu, jeskyni "draků a jednorožců", největší medvědí jeskyni Moravského krasu,  jeskyni dávných rituálů.
Na speciální okruhy ve Sloupsko-šošůvských jeskyních je nutná rezervace předem.

Denně jsou 3 vstupy: v 10:00, 12:00 a ve 13:00 hod.

Velmi atraktivní nejen pro rodiny s malými dětmi jsou zimní prohlídky Šošůvské části při světle baterek a historický okruh. V historickém okruhu vás průvodci v dobových kostýmech a v nářečí provedou odlehčenou, humornější formou. Vychází se v jeskyni Kůlna.

Pro dobrodružně naladěné návštěvníky je otevřena zážitková trasa vedená spodními patry jeskyní nazvaná Po stopách Nagela.
Punkevní jeskyně, Sloupsko-šošůvské jeskyně a jeskyně Výpustek budou otevřeny i na Silvestra. Jeskyně Balcarka a jeskyně Kateřinská jsou z důvodu ochrany zimujících netopýrů od 1. prosince do konce února uzavřeny.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 27. říjen

Dnes má svátek Šarlota / Zoe

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete