Statistika našeho portálu

  • 89 479 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 164 Míst a památek

Domácí juniorská sezóna ve squashi vyvrcholí Mistrovstvím ČR - Praha

01.02.2019 - 03.02.2019 Praha

Na samém začátku února vyvrcholí česká juniorská sezóna ve squashi. A to Mistrovstvím České republiky juniorů, které se ve dnech 1. – 3. 2. odehraje v pražském Squash Bowling Centru na Chodově

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Squash Bowling Centrum Chodov
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

V České republice dorůstá nová generace, která v tomto dynamickém sportu sklízí skvělé výsledky. Junioři dosahují vynikajících výsledků a umísťují se pravidelně na předních místech evropských žebříčků.

Tak například v posledních několika letech získali bronzovou medaili na MS juniorských družstev, titul vicemistra Evropy juniorů a několik medailí na ME juniorských družstev. Dá se říci, že je to historicky nejsilnější generace českého squashe.

Něco málo o squashi
Squash je dynamický raketový sport založený na odrazu míčku o stěnu. Hraje se mezi dvěma hráči na kurtu, který tvoří poměrně malý prostor obklopený čtyřmi stěnami. A je to jeden z mála raketových sportů, v nichž hráč provádí úder i za zády protihráče (jinde má nehrající hráč soupeře na protější straně kurtu).

Speciální míčky
Kromě squashové rakety potřebují hráči speciální míčky. Ty jsou gumové a rozeznávají se podle odskoku či odrazu o stěny. Tento odraz reprezentuje barevná tečka na míčku. Začínající hráči používají nejčastěji míček s modrou nebo červenou tečkou, velmi dobře odráží a odskakuje. Velmi dobří hráči používají míček s jednou nebo dvěma žlutými tečkami, který skáče málo, je tedy velmi pomalý.

Všechny míčky se po zahřátí na optimální teplotu odrážejí zhruba stejně. Rozdíl je v tom, že každý má provozní teplotu jinou. Začínající hráči nedokáží během hry zahřát míček tak jako hráči pokročilejší, proto používají míčky s modrou nebo červenou tečkou, které se dobře odrážejí již ve studeném stavu.

Chybí na olympiádě
Největším nedostatkem squashe je jeho absence na olympijských hrách. Sice se mu už podařilo prorazit do nejužšího výběru sportů, na seznamu těch olympijských ale stále chybí.

A co takhle ho vyzkoušet? Je to ideální hra pro relaxaci a udržení si kondice. Anebo se přijďte podívat na talentované juniory.Na samém začátku února vyvrcholí česká juniorská sezóna ve squashi. A to Mistrovstvím České republiky juniorů, které se ve dnech 1. – 3. 2. odehraje v pražském Squash Bowling Centru na Chodově.

Další akce v okolí

Prohlídky pro děti na Chvalském zám…

16.08.2019 - 18.08.2019
Chvalský zámek, Na…

Můžete se těšit na večerní prohlídky výstavy, letní kino zdarma, komentované prohlídky s princeznami i dobroty ze…

Pivní festival v Botanické zahradě …

17.08.2019 - 18.08.2019
Botanická zahrada v…

Rozmanitá nabídka piv z malých i velkých domácích pivovarů spojená s doplňujícím sortimentem jídel a lahůdek k pivu,…

Letní kino: Příběhy obyčejného šíle…

18.08.2019 - 18.08.2019
Centrum architektury a…

Srpnový program Centra architektury a městského plánování (CAMP) bude ve znamení letního kina. Každou středu a neděli…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 18. srpen

Dnes má svátek Helena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete