Statistika našeho portálu

  • 86 076 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Domácí juniorská sezóna ve squashi vyvrcholí Mistrovstvím ČR - Praha

01.02.2019 - 03.02.2019 Squash Bowling Centrum Chodov

Na samém začátku února vyvrcholí česká juniorská sezóna ve squashi. A to Mistrovstvím České republiky juniorů, které se ve dnech 1. – 3. 2. odehraje v pražském Squash Bowling Centru na Chodově

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Squash Bowling Centrum Chodov
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

V České republice dorůstá nová generace, která v tomto dynamickém sportu sklízí skvělé výsledky. Junioři dosahují vynikajících výsledků a umísťují se pravidelně na předních místech evropských žebříčků.

Tak například v posledních několika letech získali bronzovou medaili na MS juniorských družstev, titul vicemistra Evropy juniorů a několik medailí na ME juniorských družstev. Dá se říci, že je to historicky nejsilnější generace českého squashe.

Něco málo o squashi
Squash je dynamický raketový sport založený na odrazu míčku o stěnu. Hraje se mezi dvěma hráči na kurtu, který tvoří poměrně malý prostor obklopený čtyřmi stěnami. A je to jeden z mála raketových sportů, v nichž hráč provádí úder i za zády protihráče (jinde má nehrající hráč soupeře na protější straně kurtu).

Speciální míčky
Kromě squashové rakety potřebují hráči speciální míčky. Ty jsou gumové a rozeznávají se podle odskoku či odrazu o stěny. Tento odraz reprezentuje barevná tečka na míčku. Začínající hráči používají nejčastěji míček s modrou nebo červenou tečkou, velmi dobře odráží a odskakuje. Velmi dobří hráči používají míček s jednou nebo dvěma žlutými tečkami, který skáče málo, je tedy velmi pomalý.

Všechny míčky se po zahřátí na optimální teplotu odrážejí zhruba stejně. Rozdíl je v tom, že každý má provozní teplotu jinou. Začínající hráči nedokáží během hry zahřát míček tak jako hráči pokročilejší, proto používají míčky s modrou nebo červenou tečkou, které se dobře odrážejí již ve studeném stavu.

Chybí na olympiádě
Největším nedostatkem squashe je jeho absence na olympijských hrách. Sice se mu už podařilo prorazit do nejužšího výběru sportů, na seznamu těch olympijských ale stále chybí.

A co takhle ho vyzkoušet? Je to ideální hra pro relaxaci a udržení si kondice. Anebo se přijďte podívat na talentované juniory.Na samém začátku února vyvrcholí česká juniorská sezóna ve squashi. A to Mistrovstvím České republiky juniorů, které se ve dnech 1. – 3. 2. odehraje v pražském Squash Bowling Centru na Chodově.

Další akce v okolí

Svět kostiček na Chvalském zámku - …

12.01.2019 - 14.04.2019
Chvalský zámek

Malí i velcí příznivci pestrobarevných kostiček budou na naší výstavě doslova u vytržení. Výstava SVĚT KOSTIČEK slibuje…

Za vysvědčení dárky a cesta kolem s…

31.01.2019 - 28.02.2019
Praha

Výprava za Eskymáky nebo třeba do vesmíru? Nic není nemožné. Centrum Černý Most chystá pravidelný zábavný program pro…

Kluziště na Letné - Praha

31.01.2019 - 24.02.2019
Letná

Hlavní město Praha pokračuje ve svém již tradičním projektu Kluziště Letná. Zahájení letošní bruslařské sezony, na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete