Statistika našeho portálu

  • 100 976 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Džemfest nabídne programovou novinku. Hlavními lákadly jsou Chinaski a O5 a Radeček 2023 - Šumperk

20.10.2023 Šumperk

Oblíbený Džemfest, který se už 23 let koná v říjnu v Šumperku, si letos připravil nabitý hlavní program i zajímavé doprovodné akce. Novinkou je večer v kině Oko věnovaný tělesnému i duševnímu zdraví. Festival vyvrcholí v pátek 20. října v šumperském kulturáku, kde vystoupí kapely Chinaski, O5 a Radeček a další. 

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Dům kultury Šumperk
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Šumperk
Obec
Šumperk

Fotogalerie k článku

"Chinaski a Radečci na Džemfestu odehrají generálku na očekávaný koncert před televizními kamerami v pražské O2 areně, kde vystoupí hned druhý den. Obě kapely se totiž letos představí na Mejdanu s Impulsem," uvedl za pořadatele Tomáš Drenka. 

V bohatém programu 23. ročníku šumperského festivalu dále vystoupí úspěšný zpěvák Marcell s jeho all star bandem nabitým špičkovými muzikanty, jako je například ex bubeník Mandrage Matyáš Vondra nebo přední producent a kytarista Fiedlerski. "Na Džemfestu navíc dostanou šanci i talentovaní mladí umělci, kteří uspěli ve vyhledávací soutěži Objev roku Radia Haná. Těšit se můžete na absolutního vítěze kapelu The Middle Of The Sandwich," doplnil za pořadatele Ondřej Polák. 

Hudebně-taneční lahůdka čeká na posluchače také v samém závěru programu, kdy se poprvé v Šumperku představí svérázné duo DJ Friky & Dave Trumpeteer, které patří zejména v Praze mezi nejžádanější klubové interprety. 

Džemfest navíc opět dostává své pověsti festivalu s přesahem. V rámci doprovodného programu nabídne besedy se skvělými hosty z úspěšného projektu Festival zdraví. Do Šumperka tak zavítá například kvantový fyzik profesor Jan Rak nebo přední český psycholog Heřman Čadil. Večer na téma Tvoření reality proběhne ve středu 18. října v sále kina Oko.

Atraktivní bude také filmová scéna v šumperském biografu, kde ve čtvrtek 19. října pořadatelé uvedou úspěšný dokument o skupině Chinaski Každej ví kulový. Projekce by se měli zúčastnit tvůrci i členové kapely.

Dalšími akcemi v rámci doprovodného programu bude Džem Up v Art Clubu v pátek 13. října a After Džem v John Baru v pátek 20. října.

Festival Džemfest, který se koná od roku 2000 v polovině října v Šumperku, patří mezi nejúspěšnější akce v kraji. Poslední roky bývá hlavní program vyprodaný (1400 lidí) a zřejmě se jedná o největší rockový festival konaný pod střechou v ČR.

V roce 2013 obdržel Džemfest Cenu Města Šumperk v kategorii Kultura.

V roce 2014 obdržel festival Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury.

 

Děti z domovů zažijí Můj první fesťák

Akce bude mít tradičně také charitativní rozměr. Pořadatelé pozvou do Šumperka na celý víkend na třicet dětí z dětských domovů z celé Moravy v rámci "džemfestového" projektu Můj první fesťák.

Vstupenky na hlavní večer jsou k mání v pokladně DK Šumperk nebo si je mohou zájemci objednat pohodlně přes webové stránky www.dzemfest.cz. Zde také najdou zájemci podrobné informace o festivalu, který je držitelem prestižní Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury a Ceny města Šumperka. 

 

 

 

Mapa

Další akce v okolí

Farmářský a řemeslný trh - Mohelnice

15.10.2023 - 15.10.2023
Náměstí Svobody

Zveme vás na pravidelné farmářské a řemeslné trhy v Mohelnici

Farmářský a řemeslný trh - Mohelnice

19.11.2023 - 19.11.2023
Náměstí Svobody

Zveme vás na pravidelné farmářské a řemeslné trhy v Mohelnici

Farmářský a řemeslný trh - Mohelnice

17.12.2023 - 17.12.2023
Náměstí Svobody

Zveme vás na pravidelné farmářské a řemeslné trhy v Mohelnici

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 26. září

Dnes má svátek Andrea

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete