Statistika našeho portálu

  • 94 581 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Eastern Tunes 2019 - Festival asijské hudby a kultury proti xenofobii - Mikulášovice

06.07.2019 Mikulášovice

Festival Eastern Tunes umožní návštěvníkům nahlédnout skrze pestrou nabídku uměleckých vystoupení do asijské kultury, každodenního života i politické situace zemí Asie. Hudebního programu se zúčastní skupiny asijských hudebníků přímo z regionu Asie a Blízkého východu nebo sídlící na území Evropy, prezentující tradiční i soudobou produkci. Festival nabídne také bohatý program pro děti, jako např. divadlo, tvořivé dílny nebo zábavné i naučné hry s asijskou tématikou. Návštěvníci budou moci ochutnat asijské speciality i regionální pochoutky ze Šluknovského výběžku.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
louka v Mikulášovicích/ Velkém Šenově (okraj Českého Švýcarska)
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Děčín
Obec
Mikulášovice

Fotogalerie k článku

Spolek Thonmi z.s., sdružení pro porozumění asijské kultuře pořádá 6. července už počtvrté "Eastern Tunes 2019 - Festival asijské hudby a kultury proti xenofobii", a to na louce vedle pasoucích se jaků v areálu spolku Thonmi v Mikulášovicích/ Velkém Šenově, na okraji Českého Švýcarska.

Na festival zveme umělce prezentující současnou autentickou tvorbu z Asie, nabízíme ochutnávku asijských specialit nebo seznámení se s některými zvyky. Program doplníme promítáním dokumentárních filmů o problematice v regionech Asie s následnou diskusí s tvůrci a odborníky. Snažíme se tak o zpřístupnění současné kultury asijských zemí a zprostředkování informací o způsobu života tamních lidí, či politické situace široké veřejnosti. Tento rok jsme pozvali mj. alternativně-rockové kapely z Malajsie a z Uzbekistánu, kvintet mísící flamenco s prvky tradiční perské hudby, avantgardní jazzmany z Izraele, folkovou zpěvačku z Tuniska, ujgurskou tanečnici či umělce bojujícího s japonskými meči.

Díky přátelské atmosféře akci navštěvují celé rodiny s dětmi, dětský program se tak stává důležitou součástí celého festivalu. Letos pro děti chystáme divadlo s asijskou pohádkou, zábavné hry na louce, vystoupení bojovníka s asijskými meči či žongléra, tvořivé dílny a "naučnou stezku" o zemích původu asijských vystupujících.  

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete