Statistika našeho portálu

  • 96 298 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Ekofestival s programem pro děti - Liberec

01.06.2013 Liberec

Přírodní stavitelství, permakultura a energetická soběstačnost jsou témata, která dnes zajímají stále více lidí. Proto vznikla myšlenka uspořádat v Liberci Ekofestival.Cílem festivalu je šířit a předávat informace o energetické soběstačnosti, získávání "zelených"energií, využití přírodních materiálů při stavbě či opravě domů, zdravém bydlení, ale také jaké o tom, jak žít v souladu se…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Liberec, Lidové sady
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Liberec
Obec
Liberec

Fotogalerie k článku

Přírodní stavitelství, permakultura a energetická soběstačnost jsou témata, která dnes zajímají stále více lidí. Proto vznikla myšlenka uspořádat v Liberci Ekofestival.

Cílem festivalu je šířit a předávat informace o energetické soběstačnosti, získávání "zelených"energií, využití přírodních materiálů při stavbě či opravě domů, zdravém bydlení, ale také jaké o tom, jak žít v souladu se sebou, přírodou, svým okolím a komunitou. Festival je tak příležitostí pro společné setkání, výměnu informací a navázání spolupráce.

Ekofestival se koná v sobotu 1. června od 10.00 v libereckých Lidových sadech (v parku u ZOO). V průběhu celého dne jsou pro návštěvníky připraveny přednášky na témata využití přírodních materiálů ve stavitelství, principů ekologického bydlení a cestování, získávání "zelených" energií, pravidla Feng Shui v prostoru, ale i o tom, jak vědomě přistupovat k potravinám, jak si založit doma bylinkovou lékárnu nebo kompostovat bioodpad.

Součástí festivalu budou také praktické ukázky štípání šindele či konopná dílna a dále pak stánky s ekologickými výrobky, například čaji, bylinkami, výrobky s biobavlny, medem, přírodní kosmetikou a mnoho dalších.

Festival se koná na dětský den, a tak i na děti čeká bohatý program her, dílniček a od 15.00 hodin vystoupení divadelního souboru Vivat Kompostela. Večer si pak můžete od 18.00 užít s koncertem kapely Musica Viva.

Vstupné na festival je zdarma.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Podzimní prázdniny Děti na kolech -…

27.10.2021 - 31.10.2021
Lázně Libverda

Tradiční podzimní prázdniny pořádá Topsports pro děti na singltrecích v Lázních Libverda.

Riddikulus! - Liberec

07.11.2021 - 07.11.2021
Dům kultury, Soukenné…

Čarodějové, mudlové i motáci, kteří vyrůstali a dospívali za zdmi Bradavic, pojďte sem! Čeká nás bláznivý let světem…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. říjen

Státní svátek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete