Statistika našeho portálu

 • 94 439 Akcí v kalendáři
 • 5 385 Ubytovacích zařízení
 • 24 187 Míst a památek

Evropa je Vám na dosah - Praha

16.10.2012 Praha

Již druhým rokem zamíří putovní informační veletrh s názvem EVROPA JE VÁM NA DOSAH v druhé polovině října do čtyř měst České republiky, kde bude informovat o studijních příležitostech na evropských univerzitách, o možnostech zaměstnání v zemích EU, o podmínkách podnikání či o právech spotřebitelů napříč EU. Akci pořádá Zastoupení Evropské komise v České republice ve spolupráci s Ministerstvem…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Praha
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Již druhým rokem zamíří putovní informační veletrh s názvem EVROPA JE VÁM NA DOSAH v druhé polovině října do čtyř měst České republiky, kde bude informovat o studijních příležitostech na evropských univerzitách, o možnostech zaměstnání v zemích EU, o podmínkách podnikání či o právech spotřebitelů napříč EU. Akci pořádá Zastoupení Evropské komise v České republice ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Odborem informování o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR u příležitosti 20. výročí jednotného evropského trhu.

Svou cestu zahájí road show v úterý 16. října v Praze a během následujícího týdne postupně navštíví Liberec, Olomouc a Ústí nad Labem. Prostřednictvím zástupců evropských informačních a poradenských sítí poskytne veřejnosti důležité informace, užitečné rady a atraktivní hudební a zábavný program.

Čtyřdenní road show odstartuje v centru Prahy na náměstí Republiky v úterý 16. října 2012. V rámci akce bude na prostoru před obchodním centrem Palladium instalován stan, v němž budou moci občané získat podrobné informace o životě v Evropské unii. Akce bude otevřena pro veřejnost vždy od 11 do 18 hodin. Další návštěvní akce proběhnou 17. října v Liberci na náměstí Dr. E. Beneše, 18. října v Olomouci na Horním náměstí a 23. října v Ústí nad Labem na Mírovém náměstí.

Kromě praktických informací budou moci návštěvníci akce soutěžit o zajímavé ceny. Cílem soutěže je, aby účastníci veletrhu pomocí štafety čtyř měst symbolicky překonali na rotopedech vzdálenost 900 km, tedy vzdálenost z ČR do Bruselu, a dokázali tak, že Evropa je nám skutečně na dosah. Každý, kdo se na akci naučí něco málo o Evropské unii, zodpoví pár jednoduchých otázek a vydá trochu energie na virtuální cestě do Bruselu, může vyhrát hlavní cenu v podobě půlročního jazykového kurzu. Výherce bude vylosován vždy v 17.30 hodin.

Vstup je zdarma!

Jednotný evropský trh

Týden jednotného trhu (Single Market Week) probíhá 15. - 20. října 2012 ve všech 27 členských státech Evropské unie. Veřejnost celé Evropy bude mít příležitost informovat se nejen o dosavadních úspěších a výhodách jednotného evropského trhu, ale také se bude moci zapojit do diskuze o jeho budoucím vývoji.

Počátky jednotného evropského trhu spadají do roku 1986, kdy byl přijat tzv. Single European Act, umožňující další legislativní změny směřující k jednotnému trhu. Samotný jednotný evropský trh byl spuštěn zrušením vnitřních hranic mezi jednotlivými členskými státy k 1. lednu 1993, které v praxi umožnilo hlavní cíl tohoto projektu, jímž je volný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu na rozsáhlém území 27 členských států EU s půlmiliardou obyvatel.

Instituce zapojené do akce EVROPA JE VÁM NA DOSAH:

 • Zastoupení Evropské komise v České republice
 • Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
 • Odbor informování o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR
 • Evropský parlament – informační kancelář
 • Informační síť Europe Direct
 • Evropský hospodářský a sociální výbor
 • Evropské spotřebitelské centrum
 • Informační portál Vaše Evropa
 • NAEP (Národní agentura pro evropské vzdělávací programy)
 • Eurodesk
 • Mládež v akci
 • EEN (Enterprise Europe Network)
 • EURES
 • Europass
 • Ministerstvo pro místní rozvoj
 • Evropa pro občany
 • Eurocentra

Další akce v okolí

Online Nouvelle Prague - Praha

31.10.2020 - 31.10.2020
Praha

Osmý ročník mezinárodní hudební konference.

Noc vědců - Praha

27.11.2020 - 27.11.2020
Praha

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci…

Mint Market Praha listopad - Praha

28.11.2020 - 29.11.2020
Praha

Připravte se na Vánoce včas a bez stresu. Přijďte o víkendu 28. - 29. listopadu na MINT Market do haly 11 a 13 v areálu…

Pražské folklorní dny - Praha

22.07.2021 - 25.07.2021
Praha

15. ročník tradičního folklorního festivalu, který je největší lidovou taneční akcí ve střední Evropě.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 29. říjen

Dnes má svátek Silvie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete