Statistika našeho portálu

  • 95 744 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 198 Míst a památek

Exkluzivně pro Brno: Colin Beavan a jeho výjimečných 365 dní

16.05.2013 Brno

Ve čtvrtek 16. května 2013 od 19 hodin proběhne v Konferenčním sále Nadace Partnerství unikátní přednáška amerického novináře a aktivisty v oblasti životního prostředí Colina Beavana "No Impact Life – Challenges and Discoveries". Přijměte pozvání Nadace Partnerství a přijďte do Otevřené zahrady, bude to stát za to.Přemýšleli jste někdy o tom, jak dlouho vydržíte bez televize, počítače, elektřiny,…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Ve čtvrtek 16. května 2013 od 19 hodin proběhne v Konferenčním sále Nadace Partnerství unikátní přednáška amerického novináře a aktivisty v oblasti životního prostředí Colina Beavana "No Impact Life – Challenges and Discoveries". Přijměte pozvání Nadace Partnerství a přijďte do Otevřené zahrady, bude to stát za to.

Přemýšleli jste někdy o tom, jak dlouho vydržíte bez televize, počítače, elektřiny, topení, balené vody nebo toaletního papíru? Den? Týden? Měsíc? Colin Beavan i s rodinou to vydrží 365 dní…

Colin Beavan je novinář žijící v New Yorku, který se snaží dostat problematiku životního prostředí do povědomí obyčejných lidí. A že se o to snaží skutečně aktivně a originálně, svědčí zajímavý experiment z roku 2007, v němž si s vlastní rodinou zahrál hlavní roli. Společně si zkusili eliminovat svůj osobní dopad na životní prostředí - na 365 dní odpojili byt na Manhattanu od elektřiny, přestali produkovat odpad, zbavili se veškerých toxických čisticích prostředků, auto a městskou hromadnou dopravu vyměnili za vlastní nohy nebo kolo, vymazali ze svých životů výtah, do obchodu chodili pouze pro nezbytné potraviny (samozřejmě regionální).

Pro Colina očividně žádný problém, ale co jeho obchod milující, rychle se stravující a espresso hltající manželka a dvouletá dcerka? To se dozvíte v dokumentárním filmu z roku 2009 "No Impact Man". Anebo u nás v Otevřené zahradě, určitě i toto na přednášce zazní. Můžeme vám však už nyní prozradit, že výsledek experimentu byl překvapivý: "Žít jednoduše pomáhá nejen životnímu prostředí, ale dělá život zdravějším, šťastnějším a bohatším", uvedl Beavan.

Bližší informace zde.

Vstupné na přednášku je dobrovolné.

Mapa

Další akce v okolí

Letohrádek Mitrovských - Brněnská m…

07.08.2021 - 07.08.2021
Letohrádek Mitrovských…

Dne 7. 8. se Letohrádek Mitrovských zapojí do Brněnské muzejní noci.

Víno z blízka: Velkobílovičtí vinař…

05.08.2021 - 05.08.2021
Brno-město

Letní degustace Víno z blízka pokračuje ve čtvrtek 5. srpna setkáním s vinaři z Velkých Bílovic. Přijďte si užít…

Víno z blízka: Zámecké vinařství Bz…

12.08.2021 - 12.08.2021
Brno-město

Jedinečná a exkluzivní setkání s osobnostmi současného vinařství na Moravě.

Víno z blízka - Brno

19.08.2021 - 19.08.2021
Brno-město

Jedinečná a exkluzivní setkání s osobnostmi současného vinařství na Moravě. Ve čtvrtek 19. srpna si pro vás řízenou…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 3. srpen

Dnes má svátek Miluše

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete