Statistika našeho portálu

  • 100 270 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

FAMOUS SWING MELODIES Praha

09.04.2016 - 30.04.2016 Praha

Koncert věnovaný populárním swingovým skladbám z poloviny minulého století navazuje na historii jazzových pořadů pro české publikum z 60.let, které odstartovaly úspěšnou historii jazzového klubu Reduta. Těšit se můžete na ukázku kontrastu české a americké jazzové tvorby, neboť zazní populární jazzové písně z amerického swingového jazzového proudu v originálním jazyce, které ve svých státech…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Koncert věnovaný populárním swingovým skladbám z poloviny minulého století navazuje na historii jazzových pořadů pro české publikum z 60.let, které odstartovaly úspěšnou historii jazzového klubu Reduta. Těšit se můžete na ukázku kontrastu české a americké jazzové tvorby, neboť zazní populární jazzové písně z amerického swingového jazzového proudu v originálním jazyce, které ve svých státech slavily velký úspěch především díky spojení se slavnými sólisty. Tradiční večery v pražské Redutě, které odstartovaly v roce 1958 byly vždy setkáním vybrané společnosti, tedy především špičkových zpěváků, herců tehdejší doby, kteří se do pražské Reduty chodili bavit a milovníků jazzu, kterým budou patřit i nyní.

Zazní české písně swingových interpretů Karla Hály, Evy Olmerové, Evy Pilarové, Milana Chladila, Waldemara Matušky a dalších. Zazní tak písně Černá kára, Mistr Vítr, Ach ta láska nebeská, Tak abyste to věděla, Jsem dívka v rytmu zrozená, Říkej mi to prosím potichoučku, Je nebezpečné dotýkat se hvězd a další.

 
V amerických originálech zazní nesmtrtelné melodie Franka Sinatry, Tony Bennetta, Mel Torma, Dean Martina, Elly Fitzgerald, Natalie Cole a dalších. Známé songy jako My Way, I´ve Got You Under My Skin, Stardust, The Nearness Of You, Honeysuckle Rose, A Foggy Day, Dindi, Quando Quando, Night and Day a další.

Petr Sovič, Barbora Řeháčková & jazz music friends - piano Gustav Bernard, bass Jan Hanzl , drums Milan Krajíc jr., tenorsax Ondřej Klímek.
 
 
FAMOUS SWING MELODIES

The concert is dedicated to the most popular swing songs from the last century and follows the history of jazz programs for the Czech audience of the 60´s, which started a successful history of jazz club Reduta.

You can look forward to the contrast of Czech and American jazz creation (composition), because you will hear popular jazz songs from the American swing jazz mainstream in the original language, which celebrated a great success at home, mainly due to the combination of famous soloists.

Traditional evenings in Prague´s Reduta, which started in 1958, allways represented the meetings of the elite, mainly top singers, actors of the time and lovers of jazz who came to the Prague´s Reduta to enjoy it´s atmosphere.

You will hear the swing songs of great Czech musicians Karel Hála, Eva Olmerová, Eva Pilarová, Milan Chladil, Waldemar Matuška and the others. So You can enjoy the songs such as "Černá kára", "Mistr Vítr", "Ach ta láska nebeská", "Tak abyste to věděla", "Jsem dívka v rytmu zrozená", "Říkej mi to prosím potichoučku", "Je nebezpečné dotýkat se hvězd" and more.

In the American originals will sound immortal (legendary) tunes of Frank Sinatra, Tony Bennett, Mel Torma, Dean Martin, Ella Fitzgerald, Natalie Cole and others. Familiar songs like My Way, I've Got You Under My Skin, Stardust, The nearness Of You, Honeysuckle Rose, A Foggy Day, Dindi, Quando Quando, Night and Day and more.

Další akce v okolí

Veletrh vědy 2023 - Praha

08.06.2023 - 10.06.2023
PVA EXPO PRAHA

Více než 100 expozic láká návštěvníky 7. ročníku Veletrhu vědy. Na největší vědecké akci v Česku se odborníci podělí o…

Světloplašný koncert – Bezoch a Zoc…

09.06.2023 - 09.06.2023
SmetanaQ Gallery…

V rámci prvního „Světloplašného koncertu“ s názvem „Bezoch a Zochut“ vystoupí Ondřej Smeykal na didgeridoo a gong a…

Koncert: Společná věc 2023 - Praha

09.06.2023 - 09.06.2023
Společenství Josefa…

Pozvánka na koncert Společná věc 2023

Branický knižní malotrh 2023 - Praha

10.06.2023 - 10.06.2023
Praha

Nezapomeňte si sobotu 10. června 2023 zarezervovat v kalendáři pro ten nejlepší knižní zážitek!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 9. červen

Dnes má svátek Stanislava

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete