Statistika našeho portálu

  • 92 005 Akcí v kalendáři
  • 5 383 Ubytovacích zařízení
  • 24 179 Míst a památek

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi v Jižních Čechách

20.08.2016 Malonty

Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov, jak vzniká jídlo a jak ve skutečnosti vypadá chov hospodářských zvířat. Ministerstvo zemědělství připravilo další ročník úspěšného projektu Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi na podporu českého venkova.Pro veřejnost se toto léto otevře již čtvrtá farma a v září rovněž Národní zemědělské muzeum v Praze. Pro návštěvníky bude připraven nejen zábavný…

Loading...

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov, jak vzniká jídlo a jak ve skutečnosti vypadá chov hospodářských zvířat. Ministerstvo zemědělství připravilo další ročník úspěšného projektu Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi na podporu českého venkova.

Pro veřejnost se toto léto otevře již čtvrtá farma a v září rovněž Národní zemědělské muzeum v Praze. Pro návštěvníky bude připraven nejen zábavný program, ale také mnoho zajímavých informací o životě na farmě a vzniku kvalitních regionálních potravin. Čtvrtá Farmářská slavnost se bude konat 20. srpna na biodynamickém statku Bemagro v Meziříčí u Malont v okrese Český Krumlov.

"Farmářskými slavnostmi chceme lidem přiblížit rodinné hospodaření a život na venkově. Jsou to totiž právě farmářské rodiny, které v poslední době vytvářejí a výrazně zlepšují image českého venkova i českých potravin. Stále více lidí chce znát příběh potravin, které běžně jedí, a toto je dobrá příležitost se s takovým příběhem seznámit," zve na slavnosti ministr zemědělství Marian Jurečka. 

Na tomto statku, v malebném podhůří Novohradských hor, se hospodaří tzv. biodynamicky. Jedná se o jedinečnou formu biozemědělství, kdy zemědělci zdůrazňují a při své práci mnohem víc zohledňují také spirituální hodnoty. Snaží se svou prací jednak produkovat zdravé a výživné potraviny, ale zároveň i uzdravovat krajinu a harmonizovat život na Zemi. Farma je držitelem certifikátu Demeter, což znamená závazek dodržovat přísné podmínky biodynamického zemědělství, které dalece překračují rámec ekologického hospodaření.

Pro děti i dospělé jsou připraveny tematické hry a soutěže a bohatý doprovodný program. Nebude chybět hod lasem ani simulátory dojení krávy a jízdy na býkovi. Návštěvníci se budou moci dozvědět více o zpracování mléka ve vlastní mlékárně, prohlédnout si chov dojnic převážně holštýnského plemene či Selský dvůr – místo pro malochov prasat, ovcí a drůbeže.

Ministerstvo zemědělství chce projektem podpořit zájem mladých rodin o tradice a venkov. Cílem je ukázat, že zemědělství je dnes odvětvím zajímavým pro podnikání, že současní zemědělci žijí v atraktivním prostředí a používají špičkovou moderní techniku. Projekt má přiblížit, jak se žije na venkově, jak se vyrábí potraviny a jak vypadá dnešní moderní farmář, aby při volbě svého budoucího povolání děti zvažovaly i zemědělské profese a měly o jejich náplni co nejlepší představu.

Přesná adresa: Bemagro – areál nové mlékárny, Meziříčí 81, 382 41 Malonty, okres Český Krumlov

Mapa

Další akce v okolí

Masopust, masopust do kola se s nám…

21.02.2020 - 21.02.2020
Český Krumlov

Zveme vás do oddělení pro děti na masopustní hrátky pro malé děti i jejich rodiče. Přijďte v maskách!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Loading...
Kategorie

středa 22. leden

Dnes má svátek Slavomír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete