Statistika našeho portálu

  • 101 886 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Farmářské slavnosti v Národním zemědělském muzeu v Praze

24.09.2016 Praha

Během léta představil projekt Ministerstva zemědělství s názvem Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi veřejnosti již čtyři farmy v různých koutech České republiky. Návštěvníci se dozvěděli mnohé ze života českých zemědělců a poznali, co obnáší ekologické hospodaření. Poslední akce se ponese v mírně odlišném duchu než všechny předchozí. Bude se totiž konat v Národním zemědělském muzeu v Praze. Do…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Během léta představil projekt Ministerstva zemědělství s názvem Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi veřejnosti již čtyři farmy v různých koutech České republiky. Návštěvníci se dozvěděli mnohé ze života českých zemědělců a poznali, co obnáší ekologické hospodaření. Poslední akce se ponese v mírně odlišném duchu než všechny předchozí. Bude se totiž konat v Národním zemědělském muzeu v Praze. Do kalendáře si ji napište na 24. září.

 

A co je v Národním zemědělském muzeu nového? Tak například v Praze otevřeli další nové expozice, jako jsou interaktivní Rybářství, Laboratoř ticha a od června recykLES – Příběhy lesních světů. Mezi nejmenšími návštěvníky muzea zůstává nejoblíbenější venkovní Selský dvorek se živými kozami, králíky, slepicemi a dalšími zvířaty.

 

Expozice Rybářství je první z celkem třinácti nových expozic, které muzeum připravuje a plánuje otevřít do roku 2020. Vypráví o rybolovu jako nejstarším způsobu obživy, o rybářství i rybníkářství v našich zemích, a samozřejmě o rybách, které si přímo v expozici spokojeně plavou ve velkých akváriích.

 

Laboratoř ticha je exponát, který byl do muzea převezen přímo z Milána, kde uchvacoval návštěvníky českého pavilonu EXPO 2015. Živý les je zasazen do obrovského květináče a jeho potřebám slouží a také je řídí moderní technologie. Mezi tím vším stojí návštěvník, který svým chováním ovlivňuje to, co sám vidí. Je na něm, zda bude narušitelem nebo součástí přírody.

 

Zážitková výstava recykLES je nejnovějším přírůstkem muzea, v červnu ji umělecký spolek "mamapapa" otevřel jako pokračování úspěšné série expozice s lesní tématikou. Návštěvníci prožijí cestu lesními světy a v lesním orloji uslyší zvuky lesních semínek padajících z úrodné koruny bájného stromu. Se svými průvodci – vypravěči se vydají na hravou pouť do míst, kde tajemné síly vydávají své vlastní pokyny energii celého lesního světa, uchované v obalech plodů a semen lesních dřevin, v rytmu věčného koloběhu. 

 

Nové i stálé expozice si budete moci prohlédnout právě při příležitosti Farmářských slavností pro rodiny s dětmi, které se zde budou konat 24. září. Krom nich tu bude připraven i malý farmářský trh a bohatý doprovodný program. Chybět nebudou ani oblíbené simulátory dojení krávy a jízdy na býkovi. K poslechu bude během dne hrát country kapela Zlatý orel.

 

Ministerstvo zemědělství chce Farmářskými slavnostmi podpořit zájem mladých rodin o tradice a venkov. Cílem je ukázat, že zemědělství je dnes odvětvím zajímavým pro podnikání, současní zemědělci žijí v atraktivním prostředí a používají špičkovou moderní techniku. Projekt má přiblížit, jak se žije na venkově, jak se vyrábí potraviny a jak vypadá dnešní moderní farmář, aby při volbě svého budoucího povolání děti zvažovaly i zemědělské profese a měly o jejich náplni co nejlepší představu.

 

Vstup na akci je pro návštěvníky zdarma. A pokud s sebou chcete vzít pejska, nezapomeňte pro něj náhubek a vodítko.

Další akce v okolí

Filmová Hudba Plná Fantazie V Rudol…

24.02.2024 - 25.02.2024
Dvořákova síň

Ani jedenáctá sezóna Filmové filharmonie nemůže zůstat bez koncertu FANTASY. Uprostřed zimy, 24. a 25. února 2024,…

KARNEVAL v džungli 2024 - Praha

25.02.2024 - 25.02.2024
Praha

Přijď si zařádit a zatrsat na tradiční karneval do DDM Ulita! Maskám a kostýmům se meze nekladou. Užiješ si prima…

Hravé neděle na Zážitkovce Praha - …

25.02.2024 - 25.02.2024
Zážitkovka Praha

Vytaste kolty a otestujte rozšíření populární karetky Bang!.

Petr Beneš Quartet 2024 - Praha

27.02.2024 - 27.02.2024
Bastion

Koncert z cyklu městské části Praha 2 – Hudba na hradbách 2024. Petr Beneš je jazzový pianista, saxofonista, skladatel…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 25. únor

Dnes má svátek Liliana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete