Statistika našeho portálu

  • 95 208 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Fašank 2020 v Uherském Brodě

21.02.2020 - 25.02.2020 Uherský Brod

33. ročník Festival masopustních tradic.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Malebná oblast Slovácka přitahuje pozornost návštěvníků v průběhu celého kalendářního roku. Děje se tak především díky teplému klimatu, malebné přírodě, pohostinnosti zdejších obyvatel i uchovávání a dodržování starobylých lidových tradic. Mezi ty nejznámější akce udržující kontinuitu se zvyky našich předků patří "Fašank v Uherské Brodě", který každoročně v únoru zmobilizuje pozornost a aktivitu nejen místních obyvatel.

Podoba fašanku

Uherskobrodský fašank je výjimečnou oslavou lidové tvořivosti a fantazie, která se nejlépe odráží v barevném průvodu veselících se masek. Vidět můžete pestrobarevné maškary, tanečníky v krojích, muzikanty vyhrávající na rozmanité nástroje i nadšence z řad nejmenších folkloristů. Chybět samozřejmě nemohou medvěd v čele průvodu, "chlapi převlečení za baby" či smrtka a kat.

Pokud se budete chtít přidat do tohoto rozverného průvodu, můžete se těšit na odměnu v podobě jedinečných zážitků, ale i vynikajících gastronomických pochutinek v podobě uzenin, ostřejších nápojů či sladkých laskominek. Za ocenění stojí především skutečnost, že fašank v Uherském Brodě je jednou z mála lidových tradic, která se udržuje ve městě, stejně jako na vesnici.

Ve Zlínském kraji můžete navštívit i další akce nebo si vybrat jiný masopust na našem území.

 

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 10. květen

Dnes má svátek Blažena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete