Statistika našeho portálu

  • 98 908 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Fašank 2020 v Uherském Brodě

21.02.2020 - 25.02.2020 Uherský Brod

33. ročník Festival masopustních tradic.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Malebná oblast Slovácka přitahuje pozornost návštěvníků v průběhu celého kalendářního roku. Děje se tak především díky teplému klimatu, malebné přírodě, pohostinnosti zdejších obyvatel i uchovávání a dodržování starobylých lidových tradic. Mezi ty nejznámější akce udržující kontinuitu se zvyky našich předků patří "Fašank v Uherské Brodě", který každoročně v únoru zmobilizuje pozornost a aktivitu nejen místních obyvatel.

Podoba fašanku

Uherskobrodský fašank je výjimečnou oslavou lidové tvořivosti a fantazie, která se nejlépe odráží v barevném průvodu veselících se masek. Vidět můžete pestrobarevné maškary, tanečníky v krojích, muzikanty vyhrávající na rozmanité nástroje i nadšence z řad nejmenších folkloristů. Chybět samozřejmě nemohou medvěd v čele průvodu, "chlapi převlečení za baby" či smrtka a kat.

Pokud se budete chtít přidat do tohoto rozverného průvodu, můžete se těšit na odměnu v podobě jedinečných zážitků, ale i vynikajících gastronomických pochutinek v podobě uzenin, ostřejších nápojů či sladkých laskominek. Za ocenění stojí především skutečnost, že fašank v Uherském Brodě je jednou z mála lidových tradic, která se udržuje ve městě, stejně jako na vesnici.

Ve Zlínském kraji můžete navštívit i další akce nebo si vybrat jiný masopust na našem území.

 

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete