Statistika našeho portálu

  • 101 923 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci

31.10.2013 - 05.01.2014 Žatec

Královská zábava s IGRÁČKEM v ŽatciV rámci putovní výstavy IGRÁČEK vycestoval až do královského města Žatce, kde se návštěvníkům představí společně s ostatními zajímavostmi, kterými jsou celý jeho vývoj a historie opředeny. Expozici bude hostit hlavní budova Regionálního muzea K. A. Polánka v Žatci ve spolupráci se společností EFKO a Technickým muzeem v Brně.  Zahájena bude  31. října 2013 a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Louny
Obec
Žatec

Fotogalerie k článku

Královská zábava s IGRÁČKEM v Žatci

V rámci putovní výstavy IGRÁČEK vycestoval až do královského města Žatce, kde se návštěvníkům představí společně s ostatními zajímavostmi, kterými jsou celý jeho vývoj a historie opředeny. Expozici bude hostit hlavní budova Regionálního muzea K. A. Polánka v Žatci ve spolupráci se společností EFKO a Technickým muzeem v Brně.  Zahájena bude  31. října 2013 a potrvá do 5. ledna 2014. Výstava se těší stále větší oblibě a zhlédly ji desetitisíce nadšenců. Koncipována je tak, aby dětem ukázala možnosti, jak rozvíjet svoji představivost a fantazii. Cílem výstavy je poodhalit výrobu české hračky, ukázat širokou škálu variant IGRÁČKA, inspirovat a  motivovat děti zábavnou formou k poznávání svého okolí. V rámci expozice se děti mohou zapojit do soutěže o IGRÁČKŮV kufřík dle vlastního výběru.

"Expozice "Fenomén IGRÁČEK", která bude zahájena 31. října v Žatci slavnostní vernisáží od 17 hodin, je koncipována jako volná ukázka české hračky s bohatou historií," říká Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO. "Díky hře děti rozvíjejí svou představivost a lépe poznají své okolí. Jednoduché postavičky IGRÁČKA otevírají holčičkám i klukům svět plný příběhů a fantazie. Tím, že je figurka jednoduchá a nepřichází s kompletním připraveným světem, dává dětem svobodu k dotváření, domýšlení a svobodné hře, která je pro děti nesmírně důležitá," dodává Miroslav Kotík.

Žatec patří mezi nejstarší města ve střední Evropě a nabízí návštěvníkům řadu zajímavých možností vyžití. Těšit se v tomto kraji mohou cestovatelé nejen na gurmánské zážitky spojené s lahodným chmelem místního pivovaru, ale i na kulturní aktivity, které obohatí výstava "Fenomén IGRÁČEK. Ta bude umístěna v dnešní budově Regionálního muzea K. A. Polánka od 31. října 2013 do 5. ledna 2014.  Expozice je vždy koncipována tak, aby zaujala všechny návštěvníky bez ohledu na věk. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejen historii, výrobní formy, vize vývojářů, dobové fotografie, ale i současné novinky a trendy. Výstava nabídne k vidění nejen starší IGRÁČKY, ale i současné módní figurky, jako je například IGRÁČEK ve světě HELLO KITTY. IGRÁČEK dětem nabízí svobodnou hru, která se řídí jen jejich vlastní fantazií. K tomu mohou využít i rozličné doplňky, autíčka či kufřík, ve kterém naleznou vše, co malá postavička v dané profesi potřebuje.

IGRÁČEK má pro všechny návštěvníky připravenou soutěž, která má jednoduchá pravidla. Na začátku výstavy získá každý návštěvník hrací kartu, díky níž se bude moci zúčastnit soutěže. Ta probíhá formou šesti otázek. Odpoví-li návštěvník správně, automaticky je zařazen do slosování. Na konci výstavy budou vylosováni výherci, kteří získají IGRÁČKŮV kufřík dle vlastního výběru.

Otevřeno:

ÚT - PÁ: 9.00 - 17.00
SO - NE: 13.00 - 17.00
PONDĚLÍ: ZAVŘENO
/POLEDNÍ PŘESTÁVKA: 12.00 - 12.30/
Poslední prohlídka v 16.30
O státní svátky a 31.12. zavřeno

Vstupné

prohlídka jedné budovy
jednotlivci: základní 30,- Kč, snížené 20,- Kč, rodinné 60,- Kč
hromadné výpravy: MŠ á 5,- Kč, ZS,SŠ a VŠ á 20,- Kč
 
prohlídka obou budov
jednotlivci: základní 45,- Kč, snížené 30,- Kč, rodinné 100,- Kč
hromadné výpravy: MŠ á 8,- Kč, ZŠ, SŠ a VŠ á 30,- Kč

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

Army Urban Challenge 2024 - Žatec

14.06.2024 - 15.06.2024
Žatec

Adrenalinový zážitek, který je opravdu pro každého!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. březen

Dnes má svátek Stela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete