Statistika našeho portálu

  • 94 729 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Fešáci

03.12.2012 Třebíč

III. KONCERT HS Obsazení kapely: Jan Turek – housle, průvodce pořadem, Tomáš Linka - zpěv, foukací harmonika, Jindřich Šťáhlavský - zpěv a kytara, Robert Moucha - zpěv a kytara, Jindřich Malík - zpěv a kytara, František Pátek - dobro, autoharfa, Antonín Kny - kytary, zpěv, Miloš Slezák - steelkytara, banjo, kytara, zpěv, Martin Melničenko - bicí nástroje, perkuse, Ladislav Bartoš - basa, zpěv,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Národní dům Třebíč
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Kraj Vysočina
Okres
Třebíč
Obec
Třebíč

Fotogalerie k článku

III. KONCERT HS Obsazení kapely: Jan Turek – housle, průvodce pořadem, Tomáš Linka - zpěv, foukací harmonika, Jindřich Šťáhlavský - zpěv a kytara, Robert Moucha - zpěv a kytara, Jindřich Malík - zpěv a kytara, František Pátek - dobro, autoharfa, Antonín Kny - kytary, zpěv, Miloš Slezák - steelkytara, banjo, kytara, zpěv, Martin Melničenko - bicí nástroje, perkuse, Ladislav Bartoš - basa, zpěv, Pavel Macar - klávesové nástroje Hosté: PETR NOVOTNÝ a MICHAELA TUČNÁ Kapela přijede se speciálním programem připraveným k 45. výročí založení kapely a také k výročí 65. nedožitých narozenin Michala Tučného. Skupina "Fešáci" byla založena v šedesátých letech a brzy se stala nejlepší bluegrassovou skupinou v tehdejším Československu. Později začala hrát i jiné styly country hudby. To byl důvod její velké popularity i v dalších zemích východní Evropy. Měla spousty nabídek na koncerty v zahraničí, ale nebylo jí povoleno vycestování. V těchto dobách hráli hlavně skladby Boba Dylana, Krise Kristoffersona nebo Johna Denvera a zpívali je převážně v angličtině. Problém byl v tom, že většina obyvatel v naší zemi jim nerozuměla, a tak museli písně překládat do češtiny, přičemž se snažili o do držení původního významu. Z těchto důvodů koncertovali v zemích socialistické Evropy – např. v Polsku, Bulharsku a východním Německu. Později, po takzvané "sametové revoluci" roku 1989, kdy se svět otevřel i pro nás, vystupovali Fešáci v Rakousku, Austrálii, Řecku, na Krétě, ve Švýcarsku, Švédsku a Norsku, a to vždy s velkým úspěchem. Skupina dále žije a hraje ve svém stylu. Slyšet jste je mohli např. v roce 1992, kdy slavili 25. výročí v pražské Sportovní hale spolu s Emmyllou Hartus, roku 1996 s bratry Nedvědy na největším stadionu světa Strahově, v roce 2006 s Rosanne Cash a v letech 2004 a 2007 v Lucerně. Skupina tam také oslavila 35. i 40. výročí. Třicáté narozeniny kapely oslavili pro změnu se svými fanoušky na TOUR po Austrálii. Hudebníci začali zvolna stárnout - ale jejich entuziasmus a potěšení z country music jim zůstaly dodnes. Do kapely přišli další muzikanti, zvuk se zmodernizoval, ale sound zůstal stejný jako dřív. Ve skupině se za dobu jejího působení vystřídalo 65 muzikantů a techniků. Dnes má 11 členů.

Předprodej od 12. 11. 2012

Mapa

Další akce v okolí

Poutníci - 50 let country - Třebíč

20.01.2021 - 20.01.2021
Národní dům, Karlovo…

Koncert bluegrassové skupiny.

Anna Paulová - klarinet, Milan Řehá…

21.01.2021 - 21.01.2021
Foyer divadla Pasáž,…

Koncert Kruhu přátel hudby.

Caveman - Třebíč

26.01.2021 - 26.01.2021
Národní dům, Karlovo…

Divadelní představení.

Jak Honza s duchem zatočil - Třebíč

31.01.2021 - 31.01.2021
Divadlo Pasáž,…

Pohádka pro rodiče s dětmi

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 17. leden

Dnes má svátek Drahoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete