Statistika našeho portálu

  • 95 206 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Festival adventních a vánočních zvyků: Souznění 2019

12.12.2019 - 15.12.2019 Moravskoslezský kraj

Festival Souznění se koná na několika místech Moravskoslezského kraje a je ojedinělou mezinárodní přehlídkou tohoto typu v ČR. Součástí festivalu jsou adventní koncerty, vánoční jarmark, zvykoslovný program, kolední obchůzky, koncerty v kostelích, sálech i na náměstích vybraných měst a obcí. Kulturní zážitky doplňuje bohatá gastronomická ochutnávka. Vyvrcholením Souznění je žánrově pestrý Galakoncert v neděli 15. 12. 2019 ve Frenštátě pod Radhoštěm věnovaný 50. výročí posledního, legendárního alba Abbey Road skupiny Beatles.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Ostrava, Frýdek-Místek, Kunčice pod Ondřejníkem, Kozlovice (Beskydy), Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Webové stránky
http://souzneni-festival.cz/

Fotogalerie k článku

21. ročník MF Souznění překvapí novinkami

Nečekaná programová překvapení chystá letošní ročník jinak tradičního Mezinárodního festivalu Souznění. Nabídne více než 400 hudebníků, tanečníků a účinkujících různých žánrů. K největším novinkám, které festivaloví nestoři připravili pro předvánoční čas od 12. do 15. prosince, patří například angažování frontmana kapely Lake Malawi Alberta Černého, kterého publikum zná i z jeho předchozího úspěšného projektu Charlie Straight.

"Lake Malawi za sebou mají pres 300 koncertů v Česku, Polsku, Velká Británii, Rakousku a na Slovensku. Vystupovali na britském The Great Escape Festival v Brigtonu, znají je návštěvníci Colour of Ostrava i Rock for People. Nikdy ale nebyli hosty Souznění. To jsme se letos rozhodli změnit a naštěstí jsme se s Albertem Černým rychle shodli, že přesahy žánrů jsou nám oběma blízké. Proto se objeví v programu galakoncertu," říká dramaturg a ředitel MF Souznění Zdeněk Tofel. 

Tím ale výčet zajímavostí už 21. ročníku festivalu nekončí. Mnohé jistě potěší spojení pěveckých hvězd, jakými jsou Ondřej Ruml, Hana Fialová, Lenka Szabó Hrůzová nebo Fernando Saunders, do jediného programu již zmíněného velkoryse pojatého galakoncertu, který se uskuteční na závěr celého Souznění ve Frenštátě pod Radoštěm. Vedení doprovodných orchestrů a kapel se ujmou dirigent Matěj Voda a hráč na klávesy, dramaturg, autor scénáře galakoncertu Jaromír Kračmer. "Všechny nás svedla dohromady, řekl bych, úcta k legendám, a tak si zahrajeme Beatles, jejichž legendární poslední album Abbey Road vyšlo před 50 lety," uvedl Z. Tofel.

Premiéru bude mít na letošním Souznění také Lidová konzervatoř a Múzická škola Ostrava, na které vyrostli umělci působící v Cirku La Putyka, divadle Husa na provázku, hvězdy televizních pohádek, jakou je Kamila Janovičová – hlavní postava Tajemství staré bambitky nebo dnes už mezinárodně uznávaná pěvkyně Pavla Flámová, absolventka Schole Cantorum Basiliensis ve Švýcarsku.

"Přesto náš festival zůstává především folklorním. Z oboru lidové hudby se letos na Souznění poprvé objeví korsický soubor Meridianu, těleso, které čerpá z bohaté historie své země, opírá se o kulturní dědictví francouzské Korsiky a usiluje o zachování autentičnosti starého korsického zpěvu," upozornil šéf festivalu Tofel.

Souznění bude ve svátečním čase nabízet adventní a duchovní hudbu, jakou produkují Musica figuralis a Ensemble Versus, vánoční zvyky, koledy, bohaté lidové tradice, písně a tance v podání Valašského vojvody, Musicy Folklorica, souborů Baldrián, Valášek, Ostravica, slovenské Gajdošské ľudové hudby a mnohých dalších. K tomu jako obvykle atmosféru doplní umělecká řemesla i chutná gastronomie.

Mezinárodní festival adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel začne ve čtvrtek 12. prosince ve Frýdku-Místku v kostele svatých Jana a Pavla chrámovou a duchovní hudbou.  V pátek se Souznění přesune do Kunčic pod Ondřejníkem, kde bude sál restaurace Huťařství patřit především Haně Fialové, nositelce Ceny Thálie v kategorii opereta - muzikál.

Třetí festivalový den (14. 12.) bude vyhrazen Kozlovicím. Tam zavítají zahraniční hosté a také domácí kulturní dědictví v podobě tanečníků Ověnžoku (Owiynziok), svérázného horalského tance ze slezsko-polsko-slovenského pomezí. V neděli pak festival zavítá do Ostravy – Mariánských Hor a v podvečer vyvrcholí ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Mapa

Další akce v okolí

Online: B5 Závěrečný koncert- celá …

13.05.2021 - 13.05.2021
Ostrava - město

Dům kultury města Ostravy bude koncert přenášet online.

Slavnosti pivovaru Ostravar - Ostra…

18.06.2021 - 19.06.2021
Ostrava

Slavnosti proběhnou v naplánovaném rozsahu. To znamená se všemi atrakcemi jako jsou koncerty, exkurze nebo pivní…

Čechomor Kooperativa Tour 33 radost…

22.07.2021 - 22.07.2021
Hradec nad Moravicí –…

Čechomor vyráží na letní Kooperativa Tour s novou deskou Radosti života a zároveň oslaví 33 let skupiny na hudební…

Folklor bez hranic Ostrava - Ostra…

16.08.2021 - 20.08.2021
Ostrava - město

Zveme vás na 23. ročník festivalu Folklor bez hranic Ostrava, který se bude konat ve dnech 16.–20. srpna 2021.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pátek 7. květen

Dnes má svátek Stanislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete