Statistika našeho portálu

  • 96 112 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Festival arabské kultury 2017- Plzeň

22.03.2017 - 01.04.2017 Plzeň

Středoevropská společnost inklinuje vzhledem k historickému vývoji i mnohasetletým tradicím ke křesťanství, stejně jako oblast arabských států k islámu jako primárnímu náboženství. Vzájemné obohacování těchto odlišných kultur přináší mnoho pozoruhodných podnětů pro obě strany, což je v současné napjaté době plné třaskavých konfliktů ideálním nástrojem pro usmíření zdánlivě nesmiřitelných…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Plzeň
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Plzeň-město
Obec
Plzeň

Fotogalerie k článku

Středoevropská společnost inklinuje vzhledem k historickému vývoji i mnohasetletým tradicím ke křesťanství, stejně jako oblast arabských států k islámu jako primárnímu náboženství. Vzájemné obohacování těchto odlišných kultur přináší mnoho pozoruhodných podnětů pro obě strany, což je v současné napjaté době plné třaskavých konfliktů ideálním nástrojem pro usmíření zdánlivě nesmiřitelných společenských i kulturních systémů. I proto by Vás mohl zaujmout další ročník "Festivalu arabské kultury", konaný během měsíce dubna v západočeské metropoli Plzni.

Co zde uvidíte

Během týdenního programu této tradiční kulturně-vzdělávací akce se můžete těšit na desítky koncertů, přednášek českých i zahraničních odborníků, výstavy, taneční vystoupení, soutěže pro malé i velké, ochutnávky lahodných pokrmů, odborné diskuze a kolokvia a další aktivity spjaté s oblastí Blízkého východu.

Hlavním cílem organizátorů této záslužné akce je představit evropským návštěvníkům specifika arabského světa v odlišných souvislostech, než jak nám je každodenně představují domácí i zahraniční média. Každý ročník této zajímavé akce je zaměřen na specifickou oblast lidského života a kulturního dění. V minulosti jsme se již seznámili s vývojem středověkého muslimského lékařství, arabské hudby či zajímavostmi španělské Andalusie. Pokud Vás květnatá nabídka festivalového dění zaujala, nenechte si na Atlasu Česka ujít detailní informace o dalším ročníku.

Festival arabské kultury 2017

 

Mapa

Další akce v okolí

Plzeňský festival vína 2021 / podzi…

25.09.2021 - 27.09.2021
Kopeckého sady

Plzeňský festival vína, největší vinařská akce v regionu, proběhne po dvou letech ve své plnohodnotné podobě. Těšit se…

Festival Panenek 3 ročník -Plzeň-mě…

09.10.2021 - 10.10.2021
Na Roudné 59, Plzeň

FESTIVAL PANENEK 3 ROČNÍK 9.-10. října 2021 v Plzni ve Vinotéce a Galerii Na Roudné 59. Panenky staré, moderní na 24…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 27. září

Dnes má svátek Jonáš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete