Statistika našeho portálu

  • 96 277 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Festival bulharských filmů 2016 - Praha

11.02.2016 - 17.02.2016 Praha

Mezi zajímavé kulturní akce konané v našem hlavním městě během zimy patří již několikátým rokem "Festival bulharských filmů", organizovaný Bulharským kulturním institutem (naleznete jej v Klimentské ulici). Promítání jednotlivých snímků probíhá v kině Lucerna a občasně i v kině Evropského domu. V rozmezí několika dnů si můžete zmapovat aktuální dění v bulharské kinematografii, která je…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kino Lucerna
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Mezi zajímavé kulturní akce konané v našem hlavním městě během zimy patří již několikátým rokem "Festival bulharských filmů", organizovaný Bulharským kulturním institutem (naleznete jej v Klimentské ulici). Promítání jednotlivých snímků probíhá v kině Lucerna a občasně i v kině Evropského domu. V rozmezí několika dnů si můžete zmapovat aktuální dění v bulharské kinematografii, která je v posledních letech stále více ceněna odbornou i laickou veřejností.

Na co se můžete těšit

V následující sekci naleznete kompletní přehled aktuálního ročníku, který představí ty nejlepší snímky z poslední doby. Rádi bychom Vás ještě upozornili na skutečnost, že kromě filmových představení se můžete potěšit z pravidelné výstavy Zlatých filmových plakátů ve foyer kavárny Lucerna či se zúčastnit přínosného setkání bulharských dokumentaristů s českým Institutem dokumentárního filmu. Největším lákadlem však přeci jen budou filmové hity, které můžete shlédnout za vstřícnou cenu (cca 80 Kč). Z populárních titulů poslední doby jmenujme filmy Cizinec, Operace Fraška či Velká manipulace. Srdečně Vás na tento festival zveme a věříme, že obohatí Váš kulturní rozhled.  

Festival bulharských filmů 2016

Osmý ročník Festivalu bulharských filmů organizuje Velvyslanectví Bulharské republiky v ČR a Bulharský kulturní institut v Praze. Festival proběhne ve dnech od 11. do 17. února 2016 v kině Lucerna a v kině Evropský dům. Vstupné v kině Lucerna činí 100 Kč, do kina Evropský dům je vstup zdarma. Vstupenky je možné zakoupit v on-line prodeji kina Lucerna. Všechny filmy jsou opatřeny anglickými a českými titulky. Spoluorganizátory jsou Zastoupení Evropské komise v ČR, kino Lucerna, partnery Film Europe a bulharské Národní filmové centrum. Více informací, synopse filmů a celý program včetně doprovodného brzy zveřejníme.

Festival jako jediný přináší českému publiku každoročně nejnovější bulharské hrané i dokumentární filmy, které byly uvedeny v rámci prestižních filmových festivalů po světě. Letos jsou do programu nově zapojeny i současné krátké filmy.

Festival bude zahájen ve čtvrtek 11. února 2016 v kině Lucerna celovečerním filmem režisérské dvojice Kristiny Grozevy a Petar Valčanova Lekce, který divákům nabídne strhující příběh mladé učitelky, která se rozhodla dát třídnímu zlodějíčkovi pořádnou lekci. Životní lekci lekci však dostane sama. Film představí jeho tvůrci osobně, těšit se můžeme i na herečku v hlavní roli Margitu Goševovou. Páteční program bude patřit filmu Barter režiséra Atanase Kirjakova. V sobotu večer nás westernová atmosféra přenese bohem zapomenutého místa uprostřed balkánských lesů, kde vládne Hombre

Dokumentární filmy budou i letos promítány v kině Evropský dům. Své filmy i letos představí filmoví tvůrci, režiséři a herci.

V rámci doprovodného programu je připravena výstava filmových plakátů Ten film miluju!, která v kavárně Lucerna a v Bulharském kulturním institutu poběží do 26. února 2016. V Evropském domě bude možné si prohlédnout výstavu Bulharské folklorní motivy (26.1.-26.2.).

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Další akce v okolí

Festival Das Filmfest láká na tři d…

20.10.2021 - 26.10.2021
Praha

Největší fake news novodobé historie Německa, špionážní skandál ve Švýcarsku, co se děje za dveřmi i před prahem…

Festival studentských divadel v Cel…

22.10.2021 - 24.10.2021
Divadlo V Celetné

Desátý ročník úspěšného festivalu studentského divadla pořádaného pražskou uměleckou skupinou OLDstars proběhne o…

Fyzické a taneční divadlo pro všech…

26.10.2021 - 02.11.2021
Zlatnická 8

Ateliér nabízí úvod do fyzického a tanečního divadla.

Podzimní kemp - Praha

27.10.2021 - 29.10.2021
Bublina Arena,…

Kdy? V době podzimních prázdnin 27. – 29.10. 2021. Každý den 8:00 - 16:00 Kde? Bublina Arena, Lomnického 1071/1,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 24. říjen

Dnes má svátek Nina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete