Statistika našeho portálu

  • 93 854 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 185 Míst a památek

Festival Kladrubské léto

15.07.2017 - 19.08.2017 Kladruby

V roce 1977 se konal poprvé hudební festival Kladrubské léto, který svou atmosférou patří k nejpozoruhodnějším kulturním akcím celého Tachovska.Krása hudby a barokní architekturySkládá se ze čtyř koncertů vážné hudby, odehraných v hlavní lodi úchvatného kostela Nanebevzetí Panny Marie v kladrubském klášteře. Kromě báječné akustiky je hlavním lákadlem pro návštěvníky okouzlující a neopakovatelná…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
v kostele Nanebevzetí Panny Marie v klášteře
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Tachov
Obec
Kladruby

Fotogalerie k článku

V roce 1977 se konal poprvé hudební festival Kladrubské léto, který svou atmosférou patří k nejpozoruhodnějším kulturním akcím celého Tachovska.

Krása hudby a barokní architektury

Skládá se ze čtyř koncertů vážné hudby, odehraných v hlavní lodi úchvatného kostela Nanebevzetí Panny Mariekladrubském klášteře. Kromě báječné akustiky je hlavním lákadlem pro návštěvníky okouzlující a neopakovatelná atmosféra kláštera vystavěného ve stylu barokní gotiky. Festival si za dobu svého trvání vydobyl dostatečnou prestiž, což se projevuje v zájmu o účast nejen mezi diváky, ale i mezi interprety samotnými.

Fotografie z jednotlivých koncertů se poté stávají cennou součástí turistických brožur a knih pojednávajících o kostele. Neobvyklým formátem si získal festival velkou popularitu i mezi zahraničními diváky, kterých přijíždí do Kladrub u Stříbra každoročně na několik desítek. Po umělecké stránce jsou největším lákadlem zřejmě barokní varhany, pocházející pravděpodobně z roku 1721. Pro zajímavost uvádíme, že cena vstupného na všechny čtyři koncerty se pohybuje okolo 300 Kč.

Kladrubské léto 2017

 


Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 9. srpen

Dnes má svátek Roman

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete