Statistika našeho portálu

  • 86 626 Akcí v kalendáři
  • 5 373 Ubytovacích zařízení
  • 24 155 Míst a památek

Festival otevřených sklepů

22.04.2017 - 23.04.2017 Mutěnice

Oblast jižní Moravy je místem zaslíbeným pro vinaře i milovníky vína, výtečné kulináře a vyznavače vinařské turistiky. Právě pro ně je organizátory pečlivě připravována akce "Festival otevřených sklepů", která probíhá průběžně po celý rok na několika místech jižní Moravy.Víno a kultura ve sklepech jižní Moravy Podstatou festivalu je přehlídka známých i méně známých vinařů, kteří své pěstitelské…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Oblast jižní Moravy je místem zaslíbeným pro vinaře i milovníky vína, výtečné kulináře a vyznavače vinařské turistiky. Právě pro ně je organizátory pečlivě připravována akce "Festival otevřených sklepů", která probíhá průběžně po celý rok na několika místech jižní Moravy.

Víno a kultura ve sklepech jižní Moravy 

Podstatou festivalu je přehlídka známých i méně známých vinařů, kteří své pěstitelské úspěchy představují přímo ve vlastních sklepech a sklepních uličkách. Během jednotlivých akcí mohou zájemci navštívit festivalové dění v Mikulově, Brně, oblasti úpatí Pálavských vrchů (Bavory, Perná), Moravské Nové Vsi, Prušánkách, Hruškách, Poddvorově, Velkých Pavlovicích, Bořeticích, Kobylí, Němčičkách či Vrbici.

Kromě již tradiční ochutnávky vína máte v rámci vstupenky i možnost zakoupit jednotlivé odrůdy za zvýhodněné ceny, ochutnat delikátní gurmánská menu s místními víny, navštívit hudební doprovodné koncerty cimbálových muzik či přivézt některý z upomínkových předmětů vytvořených speciálně pro potřeby festivalu. Návštěvníci festivalu pak mají i zvýhodněné vstupné na Mikulovské hudební slavnosti. Zajímavostí posledních ročníků je Festivalová degustační akademie, v rámci níž získává návštěvník absolvující alespoň čtyři degustace pamětní certifikát. Pokud patříte mezi milovníky kvalitního vína, vydejte se alespoň jednou za rok na tento festival, který Vás naplní optimismem a dobrou náladou, jejíž část si můžete přenést i do Vašich běžných životů.  

Festival otevřených sklepů 2017

http://www.kalendarakci.atlasceska.cz/jaro-na-mutensku-festival-otevrenych-sklepu-mutenice-74662/

 

Těšíme se na vás!

 

 

 

Mapa

Další akce v okolí

Jarní otvírání sklepů v Šardicích

06.04.2019 - 06.04.2019
Sklepy po celé obci

První ročník vinařské akce, která navazuje na tradiční letní otevřené sklepy a umožní návštěvu nejen těm milovníkům…

Festival otevřených sklepů – Jaro n…

27.04.2019 - 28.04.2019
Moravská Nová Ves,…

Třicítka vinařů vás na dva dny přivítá ve svých sklepech a nabídne vám svá vína. Jarní Festival otevřených sklepů…

Krajem vína - Putování po vinařskýc…

08.06.2019 - 08.06.2019
Strážnice

Cykloseriál Krajem vína 2019

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete