Statistika našeho portálu

  • 95 541 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Festival Svátky písní Olomouc

02.06.2020 - 07.06.2020 Olomouc

Už po 48. přivítá hanácká metropole zpěváky a muzikanty z celého světa. Můžete se těšit na program nabitý koncerty, přehlídkami, výstavami nebo akcemi pro děti. Festival vyvrcholí v pátek 5. června monumentálním koncertem Moravské filharmonie Olomouc a smíšených sborů v jejichž podání zazní Carmina Burana za doprovodu tanečníků a akrobatů. Více informací na www.svatkymesta.olomouc.eu.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Svátky písní se pomalu blíží svému 50. ročníku, konají se už po 48. a i letos chystají pro návštěvníky nemalá překvapení. Nedílnou součástí festivalu je soutěž Mundi Cantant, orientovaná na amatérské pěvecké soubory všech věkových kategorií a navazující soutěž o Absolutního vítěze. Soutěžní vystoupení sborů jsou navíc přístupné fanouškům sborového zpěvu po celém světě skrze živé online přenosy, s čímž souvisí možnost internetového hlasování o nejlepší sbor, který obdrží Cenu publika. "Není to jen o soutěži. Chceme sbory spojovat, seznamovat a dávat jim možnost, aby poznaly své kolegy ze zahraničí a třeba i navázaly spolupráci po vlastní ose," upozorňuje jeden z organizátorů.

V loňském roce odstartoval pod festivalem také pilotní ročník soutěže mládežnických orchestrů Harmonia Iuvenalis. Ta pokračuje i letos. "Doufáme, že se nám časem podaří v České republice vybudovat funkční platformu pro setkávání mládežnických orchestrů, která se vedle sborové soutěže stane rovnocennou součástí festivalu", komentuje soutěž ředitel festivalu a pořadatelské agentury Festa Musicale Marek Klimeš. "V Čechách, na Moravě i ve světě je spousta kvalitních a nadšených orchestrů… doufáme, že seberou odvahu a přijedou do Olomouce, třeba i jako nesoutěžní těleso," dodává koordinátorka soutěže orchestrů.

Divácky nejzajímavější událostí festivalu bude páteční večer 5. června, kdy se na Horním náměstí v Olomouci na jednom pódiu setká na 200 zpěváků z řad účastnících se sborů, kteří za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc, akrobatů a tanečníků, ztvární dílo Carla Orffa Carmina Burana.

Další informace o soutěžních sborech, orchestrech a dalších bodech programu jsou k nalezení na webu festivalu: https://festamusicale.com/festivaly/festival-svatky-pisni-olomouc/

Mapa

Další akce v okolí

Svatojánské čarování v zámeckém par…

26.06.2021 - 26.06.2021
Zámek Čechy pod Kosířem

Akce (nejen) pro děti v prostředí krásného zámeckého parku věnovaná svatojánským tradicím.

Závěrečný koncert Mezinárodního dir…

02.07.2021 - 02.07.2021
Reduta

Završení mezinárodního dirigentského kurzu Moravské filharmonie Olomouc koncertem pro veřejnost.

Beerfest Olomouc 2021 - Olomouc

02.07.2021 - 03.07.2021
Korunní pevnůstka -…

19. ročník pivní festivalu Beerfest Olomouc 2021

Turistický pochod "Mánesovou stezko…

03.07.2021 - 03.07.2021
Zámek Čechy pod Kosířem

Pojďte s námi o první červencové sobotě vyrazit na pochod stezkou, kterou chodíval malíř Josef Mánes!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 24. červen

Dnes má svátek Jan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete