Statistika našeho portálu

  • 97 918 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Festival světla v Plzni

16.03.2018 - 17.03.2018 Plzeň

Festival světla BLIK BLIK v polovině března znovu rozzáří PlzeňPrvní z větších akcí, které Plzeň symbolicky chystá k oslavám 100. výročí založení Československa, bude v polovině března festival světla BLIK BLIK. Nabídne celkem šestnáct světelných instalací domácích i zahraničních umělců. Značná část programu bude tematicky odrážet letošní jubileum. Na festivalové trase tak na vás například čeká…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Festival světla BLIK BLIK v polovině března znovu rozzáří Plzeň

První z větších akcí, které Plzeň symbolicky chystá k oslavám 100. výročí založení Československa, bude v polovině března festival světla BLIK BLIK. Nabídne celkem šestnáct světelných instalací domácích i zahraničních umělců. Značná část programu bude tematicky odrážet letošní jubileum. Na festivalové trase tak na vás například čeká videomapping na budově Masarykovy základní školy, světelná instalace věnovaná vývoji státního znaku či promítání podobizny prvního československého prezidenta do vodní mlhy. Celkem za třemi instalacemi se budete moci vydat také do areálu Plzeňského Prazdroje.

Dvoukilometrovou trasu festivalu BLIK BLIK si budete moci projít v pátek 16. a v sobotu 17. března večer. Návštěvu akce můžete ideálně spojit s procházkou po historickém centru Plzně, prohlídkou pivovaru či dalšími (nejen) pivními zážitky. Kdy naposledy jste si udělali výlet do Plzně? Ať už se sem vydáte na poklidný romantický víkend nebo party s přáteli, určitě si Plzeň užijete.

Tradice založená Evropským hlavním městem kultury
První ročník festivalu BLIK BLIK se konal v roce 2015 jako součást programu Evropského hlavní města kultury. Od té doby láká každoročně více než 40 tisíc návštěvníků. Jednotlivé lokality i světelná díla se každoročně mění. Letos bude dvoukilometrová festivalová trasa začínat u Masarykovy základní školy na Slovanech. Odtud se procházkou vydáte zpět směrem k centru do DEPO2015. Tam na vás bude v bývalé autobusové hale čekat vrchol programu v podobě impozantního světleného a zvukového zážitku, který doslova pohltí všechny vaše smysly.

Novinka festivalu BLIK BLIK– interiérové instalace
Novinkou letošního ročníku budou čtyři interiérové instalace. První z nich bude umístěna v kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí. Další dvě bude hostit DEPO2015. Poslední zážitek chystají organizátoři festivalu na doposud tajné, neobvyklé místo. Interiérová část programu bude zpoplatněna symbolickým vstupným ve výši 50 korun. Pro děti bude vstup zdarma.

Vstupenky na placenou část festivalu si můžete předem rezervovat online.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Příměstský cyklo kemp 2022 - Plzeň

22.08.2022 - 26.08.2022
Škodaland

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

IV. ročník festival panenek KD Šeří…

17.09.2022 - 18.09.2022
Šeříková 2428/13, 326…

panenky a jejich tvůrci nebo sběratelé

Orchestr nové generace Lords Of The…

03.11.2022 - 04.11.2022
Plzeň

LORDS OF THE SOUND se vrací do České republiky s novým programem "The Music of Hans Zimmer"

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. červenec

Dnes má svátek Patricie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete