Statistika našeho portálu

  • 94 551 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Festival trampských písní - Horní Jelení

25.05.2018 - 27.05.2018 Horní Jelení

Pro všechny vyznavače trampských písní a pohodové atmosféry u praskajícího dřeva táborových ohňů je již více než třicet let konec května nezaměnitelně spojen s obcí Horní Jelení, ve které se koná pravidelný "Festival trampské písně".Festival nejen pro trampyOd jiných podobných hudebních akcí se tento festival liší tím, že je ryze žánrový a hraje se zde pouze trampská píseň v podání…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Pro všechny vyznavače trampských písní a pohodové atmosféry u praskajícího dřeva táborových ohňů je již více než třicet let konec května nezaměnitelně spojen s obcí Horní Jelení, ve které se koná pravidelný "Festival trampské písně".

Festival nejen pro trampy

Od jiných podobných hudebních akcí se tento festival liší tím, že je ryze žánrový a hraje se zde pouze trampská píseň v podání kapel i hostů. Charakter festivalu je soutěžní. Každá ze soutěžících kapel předvádí tři písně, kdy jedna z nich musí být trampská písnička napsaná do roku 1950, jak udávají přísné soutěžní regule festivalu. Organizátoři festivalu zjednodušují přístup jednotlivým interpretům k těmto písním nabídkou rozsáhlého archivu.

Festival trampských písní 2018

Pozvánka na 43. ročník Festivalu trampských písní v Horním Jelení

Kde: Horní Jelení na Pardubicku, na louce u Nory poblíž Rekr. zařízení Radost (stejně jako loni se zde bude konat i letos celé festivalové dění !)

Kdy: 25. –27. 5. 2018

pátek 25. 5. 2018 ve 21 hodin – slavnostní zapálení festivalového ohně

sobota 26. 5. 2018 od 10 hodin - přehlídka soutěžních kapel, v podvečer vystoupení hostů a finále celodenní přehlídky kapel

neděle 27. 5. 2018 v 10 hodin – ukončení festivalu

"Popis" festivalu:

Vystupující kapely prezentují zejména klasické české a slovenské trampské písně ve dvou předkolech. V reprodukci písní je nutné dodržet pravidlo, že jedna z písní musí být složená do roku 1950. Tímto se snažíme motivovat kapely, aby pátraly po starých trampských písních, zprostředkovávaly je publiku a tím je oživovaly, přenášely na další trampské generace. Což je jeden z hlavních cílů festivalu.

Z vystupujících kapel jsou porotou a diváky vybrány ty nejlepší, postupující do večerního finále. Před půlnocí jsou pak vyhlašováni ti nejlepší.

Během večerního finále vystoupí i vzácný host festivalu, tím letošním bude hudební skupina Falešná karta z Nového Města na Moravě.

Doprovodný program festivalu:

Unikátní Mobilní trampské muzeum – expozice trojrozměrných předmětů, článků, fotografií, příběhy osobností trampingu, suvenýry týkající se historie trampingu. V pátek odpoledne a v sobotu celý den u Rekreačního zařízení Radost.

Archiv trampských písní a Archiv trampských osad - možnost získání informací o své oblíbené písni či osadě.

Tombola – každoročně si účastníci festivalu odvážejí hodnotné ceny.

Festivalový informační stánek - zdarma pro všechny informace, festivalové noviny, drobnosti pro děti, prodej festivalových suvenýrů - pohledy, odznaky, magnetky, CD s festivalovými písněmi.

Vstupné - 150 Kč, těhotné ženy, ZTP a děti do 15 let vstup zdarma.

Festival je bezbariérový, včetně bezbariérového WC pro vozíčkáře 

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Barvám Neutečeš - Pardubice

14.08.2021 - 14.08.2021
Park Na Špici

Fenomenální barevná show - to je Barvám Neutečeš! 7. ročník je tu! Zažij nejbarevnější běh svého života :)

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 28. listopad

Dnes má svátek René

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete