Statistika našeho portálu

  • 100 165 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

Festival v ulicích Ostrava

19.07.2013 - 20.07.2013 Ostrava

Buty, Charlie Straight, David Koller & Band, Xindl X, zahraniční hudebníci a kapely jako australský zpěvák, rapper a beatboxer Dub FX, Kumbia Queers (Argentina, Mexiko), Mama Marjas (Itálie), Worldly Savages (Kanada, Německo, GB, Portugalsko), 17 Hippies (Německo), Ashia (Polsko), desítky jamujících muzikantů v ulicích, pouliční divadla, bubenický průvod, program pro děti, science show…nejen…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Buty, Charlie Straight, David Koller & Band, Xindl X, zahraniční hudebníci a kapely jako australský zpěvák, rapper a beatboxer Dub FX, Kumbia Queers (Argentina, Mexiko), Mama Marjas (Itálie), Worldly Savages (Kanada, Německo, GB, Portugalsko), 17 Hippies (Německo), Ashia (Polsko), desítky jamujících muzikantů v ulicích, pouliční divadla, bubenický průvod, program pro děti, science show…

nejen to čeká zdarma na návštěvníky Festivalu v ulicích, který 19. a 20. července již potřetí ovládne centrum Ostravy a Novou Karolinu během festivalu Colours of Ostrava.

Loni jej navštívilo přes 20.000 návštěvníků. "Takový zájem nás samozřejmě těší, v programu se snažíme propojovat kvalitní a oblíbená česká jména s exotickými kapelami z celého světa," podotýká výkonná ředitelka Petra Hradilová.

Program proběhne na velké koncertní scéně ArcelorMittal stage a taneční scéně Hitrádia Orion na Masarykově náměstí, další hudební scéna Forum stage vznikne na Nové Karolině a také ve vnitřních prostorách obchodně zábavního centra Forum Nová Karolina.

Mnoho kapel také zahraje v ulicích, na terasách, v kavárnách či třeba v tramvajích. Jedním z vrcholů festivalu je průvod účinkujících, který vytvoří tanečníci, obří loutka či herci na chůdách a ozvláštní marimbový francouzský soubor The Complet Mandingo a další hudebníci. Průvod vychází z Masarykova náměstí v sobotu 20. července ve 13 hodin. Odměnou pak bude účastníkům průvodu překvapení ve Foru Nová Karolina v podobě tanečního flashmobu!
Z dalšího atraktivního programu se pak návštěvníci mohou těšit na pouliční divadlo a Nový cirkus V.O.S.A. Theatre s představením ONI a Vanař, Long Vehicle Circus, vystoupení tanečních mistrů a studentů Janáčkovy konzervatoře, biketrialovou exhibici Metan Trials Show, bubenický průvod Bum Bum Band XL, charitativní stan Tanec pro život generálního partnera Festivalu v ulicích ArcelorMittal Ostrava či na dětský doprovodný program Hitrádia Orion (trampolína, bodypainting, stolní hry a další) a Kuky Ostrava.

V prostorách Nové Karoliny v pátek vyroste architektonický model ceny Jindřicha Chalupeckého, festivalovou novinkou bude grilování s Pecha Kucha, venkovní tělocvična Reebok či interaktivní program VIVA Ostrava. Lidé budou mít možnost zhlédnout proces pražení kávy či výrobu caffe lattte, Technická univerzita Vysoké školy báňské přinese science show Michaela Londesborougha.

Na ulici 28. října u hotelu Imperial bude vybudována již oblíbená hudební ulička s prostorem pro jamování a můžeme se těšit na velmi netradiční workshop známého amerického bluesmana Glenna Kaisera "Výroba kytary z použitých a již nepotřebných materiálů". Speciální program, interaktivní workshopy a festivalové menu připravili také studenti Střední umělecké školy, Ostravské muzeum, Poezie v barvách, Klub Ámos, La Petite Conversation, Industrial Gallery či cestovní kancelář Livingstone s výstavou Šangri-la.
Novým hlavním partnerem Festivalu v ulicích je Radegast. Ten v letošním roce podporuje nejvýznamnější akce a atraktivní místa na Moravě, na které se sjíždějí lidé z celé ČR. Pivovar zabezpečí na obou místech konání pestrou nabídku piv. Čepovat se bude správně hořký Radegast Originál a také letní novinka, která bude představena 21. června. Návštěvníci festivalu si budou moci dát i nealkoholický Birell a osvěžující míchané nápoje z piva. Čepovat se bude do ekologických vratných kelímků. Prioritou Radegastu je nabídnout účastníkům festivalu špičkový servis, tedy dobře vychlazené a správně načepované pivo bez front. Kromě zabezpečení pivního servisu připraví Radegast zábavné soutěže s pivní tématikou pro pravé chlapy.

Vstup na celý venkovní program bude stejně jako loni zdarma, vstup do kulturních institucí za zvýhodněné vstupné.

Více informací na www.festivalvulicich.cz.
Festival v ulicích

19. – 20. července 2013 (pátek – sobota)
Centrum Ostravy – Masarykovo náměstí a Nová Karolina
Doprovodný program festivalu Colours of Ostrava

Vstup zdarma

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Cirkulum 2023 - Ostrava

07.06.2023 - 11.06.2023
Ostrava

Velevážené publikum, přistupte blíže! Poznačte si datum 7.-11. června 2023. Chystá se jedinečný Mezinárodní festival…

Synkopy 61 - turné

19.06.2023 - 19.06.2023
Ostrava-Poruba

Skupina Synkopy 61 se vydala na své poslední velké turné.

Colours of Ostrava 2023

19.07.2023 - 22.07.2023
Dolní oblast Vítkovice

Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný od roku 2002 v Ostravě.

Beats For Love 2023 - Ostrava

05.07.2023 - 08.07.2023
Industrial park Dolní…

Beats for Love, největší hudební festival v ČR a SK, proběhne 5. - 8. 7. 2023 v Ostravě!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 28. květen

Dnes má svátek Vilém

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete