Statistika našeho portálu

  • 96 109 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Festival vojenské historie na hradě Helfštýn

19.05.2018 - 20.05.2018 Týn nad Bečvou

Květnové víkendy jsou již tradičně ideální příležitostí pro rodinné výlety, které často spojují příjemné cestování s poznáním doposud neznámých míst či kulturních událostí.Na konci května se Helfštýn promění ve vojenské leženíPokud patříte mezi příznivce vojenské historie a historických akcí, vydejte se do prostor středověkého hradu Helfštýna, kde se již několikátým rokem koná divácky úspěšný…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Hrad Helfštýn
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Přerov
Obec
Týn nad Bečvou

Fotogalerie k článku

Květnové víkendy jsou již tradičně ideální příležitostí pro rodinné výlety, které často spojují příjemné cestování s poznáním doposud neznámých míst či kulturních událostí.

Na konci května se Helfštýn promění ve vojenské ležení

Pokud patříte mezi příznivce vojenské historie a historických akcí, vydejte se do prostor středověkého hradu Helfštýna, kde se již několikátým rokem koná divácky úspěšný "Festival vojenské historie". Můžete se těšit na vystoupení špičkových představení spolků vojenské historie, které Vám předvedou šermířské souboje a přiblíží atmosféru historických milníků v dějinách Moravy. V rámci doprovodného programu uslyšíte tóny středověké hudby, budete obdivovat umění artistů a kejklířů, poveselíte se při renesančních tancích či zatajíte dech při divadelních výstupech ochotnických spolků.

Pořadatelé se zasloužili i o bohatý program pro nejmenší návštěvníky, kteří si mohou vyzkoušet svou šikovnost v některém z workshopů či prozkoumat prostory katovny s patřičným výkladem. Pestrost programu zajišťuje více než sto nadšenců v dobových kostýmech, jejichž krásu a umění můžete obdivovat při originálních vystoupeních. Samozřejmostí je možnost zakoupení památečných suvenýrů či ochutnávka regionálních pochutin. Festival vojenské historie zkrátka nabízí možnost strávit příjemný den na jednom z největších hradů České republiky.

Festival vojenské historie 2018

Podrobný bohatý program

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete