Statistika našeho portálu

  • 91 970 Akcí v kalendáři
  • 5 383 Ubytovacích zařízení
  • 24 179 Míst a památek

Folklor bez hranic 2019 - Ostrava

12.08.2019 - 16.08.2019 Ostrava

Mezinárodní folklorní festival v Ostravě se koná obvykle ve druhém nebo třetím srpnovém týdnu, na rok 2019 je stanoven termín 12. – 16. srpna. Po příznivém ohlasu 0. ročníku v roce 1998 se festival stal trvalou součástí folklorního kalendáře festivalů a slavností, na nichž se podílí Folklorní sdružení ČR.

Loading...

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Festival se stal přidruženým členem České sekce mezinárodní folklorní organizace CIOFF, je zařazen do Národní sekce I.O.V. a v roce 2018 se koná již 21. ročník!


Pořadatelé, kterými je SLPT Hlubina a Folklor bez hranic, z.s., se snaží každoročně zajistit účast alespoň pěti zahraničních souborů, dvou souborů z České republiky a nabízí možnost prezentace také folklorním uskupením z Ostravy a okolí, a to jak dospělým, tak dětským. V průměru se festivalu zúčastní asi 12 kolektivů, tanečních i hudebních.

Již od jeho počátku je cílem festivalu obohatit a zpříjemnit letní dny obyvatelům a návštěvníkům města Ostravy. Také proto probíhají hlavní odpolední koncerty na mobilních pódiích v husté sídlištní zástavbě či v blízkosti nákupních zón téměř každý den v jiném městském obvodu (Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava-Mariánské Hory, Ostrava-Jih, Ostrava-Poruba) a volně přístupné. Některé festivalové dny jsou před zahájením koncertů realizovány festivalové průvody jako pozvánky na vystoupení. Tak je tomu také před závěrečným koncertem na Slezskoostravském hradě. Pondělní slavnostní zahájení probíhá obvykle v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě.

Součástí programu je také řada doprovodných akcí skrytých pod názvem Roztančené město. Účastníci festivalu se v jeho rámci představují v dopoledních hodinách v rozličných zařízeních města, např. v domovech pro seniory, v centru pro osoby se zdravotním postižením, vystoupí na lázeňské kolonádě v Klimkovicích, ale také na veřejných prostranstvích.

Festivalové dění je doplněno tvůrčí dílnou s výukou tanců domácích i zahraničních hostů a každoroční výstavou fotografií z předchozích ročníků, která probíhá ve foyeru Nové radnice po celý srpen.

Záštitu nad festivalem přebírá každoročně primátor města Ostravy a další významná osobnost kulturního, politického či společenského života Moravskoslezského regionu, tradicí je přijetí zástupců festivalových hostů primátorem města v reprezentačních prostorách Nové radnice a také jednotlivých starostů navštívených městských obvodů.

Mediální podporu festivalu poskytuje Televize Fabex, Rádio Proglas, regionální deníky a časopis Program.

 

Mapa

Další akce v okolí

Masopust na Slezskoostravském hradě…

29.02.2020 - 29.02.2020
Slezskoostravský hrad,…

Masopustní veselí ovládne Slezskoostravský hrad. Čekat vás budou ukázky lidových zvyků, rej masopustních masek, lidové…

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

01.02.2020 - 01.02.2020
Dům kultury města…

Společenství Josefa Zezulky. Hledáš? Ve svém tichu? Všichni hledáme cestu poznání a moudrosti.

ČEZ City Cross sprint - Ostrava

15.02.2020 - 15.02.2020
Ostrava - město

City Cross Sprint Ostrava je závod na běžkách otevřený pro veřejnost a zároveň exhibice za účasti českých i světových…

Tradiční výstava železničních model…

28.03.2020 - 29.03.2020
Středisko volného času…

V tradičním březnovém termínu, o víkendu 28. a 29. března 2020, proběhne v Ostravě výstava železničních modelů a…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 20. leden

Dnes má svátek Ilona

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete

Loading...