Statistika našeho portálu

  • 94 552 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Zámek Loučeň

14.04.2018 - 15.04.2018 Loučeň

Fotbal je nejrozšířenější sport na světě a vznikl v Anglii, to ví každý, ale víte, že dalším místem, kde se začal hrát fotbal byla Loučeň. Přijďte se přesvědčit, pobavit a třeba si i trochu začutat o víkendu 14.-15.dubna na zámek LoučeňJeho Jasnost princ Erich Thurn Taxis, nejstarší syn loučeňského knížepána Alexandra se zajímal o všechno nové a moderní. Studovat odešel do Cambridge a tam se mu…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Loučeň, Loučeň č. p. 1
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Nymburk
Obec
Loučeň

Fotogalerie k článku

Fotbal je nejrozšířenější sport na světě a vznikl v Anglii, to ví každý, ale víte, že dalším místem, kde se začal hrát fotbal byla Loučeň. Přijďte se přesvědčit, pobavit a třeba si i trochu začutat o víkendu 14.-15.dubna na zámek Loučeň

Jeho Jasnost princ Erich Thurn Taxis, nejstarší syn loučeňského knížepána Alexandra se zajímal o všechno nové a moderní. Studovat odešel do Cambridge a tam se mu zalíbila míčové hra, kterou hráli spolužáci - fotbal.

Sám se stal aktivním hráčem. Do Čech si sebou vzal anglické vychovatele a také vybavení na fotbal. Z počátku si jen tak čutali v zámeckém parku, přidávali se místní a již v roce 1893 založili první fotbalový klub v Čechách FK Loučeň 1893.
Z počátku bylo těžké najít soupeře, první utkání se odehrálo 18.4.1893 v Praze za Císařské louce a soupeřem byla pražská německé Regata.

http://www.ceskozemepribehu.cz/pribeh/37-jak-knize-thurn-taxis-privezl-fotbal-do-cech

Zámkem vás po oba dny provede osobně princ Erich a zavzpomíná jak fotbal v Čechách zakládal. V parku bude připraveno fotbalové hřiště na původním místě a několik ukázkových utkání. Pro ty, kteří si budou chtít vyzkoušet své fotbalové dovednosti bude připraveno několik soutěží.

V neděli 15.4. od 11:00 hod. bude vysílat ČT 4 SPORT přímý přenos fotbalového utkání FK Loučeň 1893 x TJ Pátek na hřišti ve Štítě. Čestný výkop provede pravnuk Prince Ericha Viktor Thurn-Taxis.

Akce je organizována společně s FK Loučeň 1893 a ve spolupráci s FAČR.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Koncert: Bratři Ebenové - Nymburk

07.12.2020 - 07.12.2020
Tyršova 6

Ojedinělá česká hudební skupina, kterou tvoří bratři Kryštof, Marek a David Ebenové. Nenechte si ujít výjimečný koncert…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 29. listopad

Dnes má svátek Zina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete