Statistika našeho portálu

  • 96 081 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

GALERIE/CZD: Graduation projects

14.03.2013 - 13.05.2013 Praha

Výstava s názvem Graduation projects představuje výběr vítězných projektů z Mezinárodní přehlídky absolventských prací z oboru grafického a produktového designu výstava se koná 14. března – 13. května 2013 v Polském institutu v Praze a v GALERII/CZD.CZECHDESIGN, časopis Typo a Polský institut společně pořádají výstavu, která má za cíl představit výběr z prací soutěžících v projektu mezinárodní…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Výstava s názvem Graduation projects představuje výběr vítězných projektů z Mezinárodní přehlídky absolventských prací z oboru grafického a produktového designu výstava se koná 14. března – 13. května 2013 v Polském institutu v Praze a v GALERII/CZD.

CZECHDESIGN, časopis Typo a Polský institut společně pořádají výstavu, která má za cíl představit výběr z prací soutěžících v projektu mezinárodní přehlídky diplomových prací, tzv. Graduation projects.

Vernisážím, konaných 13. 3. v obou galeriích, bude předcházet od 17h přednáška Ewy Gołębiowské, zakladatelky a ředitelky Zamku Cieszyn, která výstavu připravila. Přednáška v Polském institutu volně přejde ve vernisáž od 18h. Na obě akce pak plynule naváže vernisáž druhé části, od 19h, v GALERII/CZD, kde také proběhne závěrečná párty celého večera.

Projekt mezinárodní přehlídky existuje již od roku 2001. V současnosti organizátoři navázali na úspěšnou spolupráci na projektu G4, který již několik let mapuje dění v oblasti designu v zemích visegrádské čtyřky. Již třetím rokem je akce organizována jako mezinárodní projekt časopisů 2+3D (Polsko) a Typo (ČR), kteří spolupracují se Zámkem Cieszyn (Polsko), společností Articsók Stúdió (Maďarsko) a organizací 1977 (Slovensko). V letošním roce se do projektu zapojila také organizace zastupující český design: Občanské sdružení CZECHDESIGN.CZ

Do tohoto ročníku se přihlásilo 208 prací z oblasti grafického a 149 z oblasti produktového designu. Výstava měla premiéru v polském Zamku Cieszyn, následuje výstava v GALERII/CZD a Polském institutu v Praze, dále projekt putuje ještě do dalších zemí Evropy, představí se např. v červnu na DMY International Design Festival, Airport Berlin Tempelhof.

Výstava v přehlídce vítězných prací představí mezi jinými také lampu nadějné designérky Kristýny Malované inspirovanou tvarem hory Fuji nebo nový font inspirovaný starými nápisy v Bratislavě, písmo Pressburger od Vojtecha Rumana.


Kompletní informace o Graduation projects naleznete na internetových stránkách časopisu Typo www.typo.cz nebo přímo na webu Mezinárodní přehlídky www.graduationprojects.eu. Autorkou vizuálního stylu Graduation projects je Anna Zabdyrska.


Výstava v GALERII/CZD je součástí projektu My v Praze, který má již druhým rokem za cíl prezentovat mimopražské umělecké a designérské školy. V této výstavě se navíc podařilo projekt posunout do mezinárodního kontextu.


Vernisáž a doprovodný program:
Středa 13.3. v 17.00 – přednáška Ewy Gołębiowské v Polském institutu
v 18.00 – vernisáž v Galerii Polského institutu
v 19.00 – vernisáž v GALERII/CZD
Čtvrtek 18.4. v 18.30 – Design Menu v GALERII/CZD

Další akce v okolí

Zažít Pragovku jinak - Praha

18.09.2021 - 18.09.2021
Praha

V rámci celopražské akce Zažij město jinak si pro vás Pragovka Gallery přichystala pestrý program s velkou škálou…

Zažijte SmetanaQ jinak. Dům na Smet…

18.09.2021 - 18.09.2021
Smetanovo nábřeží

Dům SmetanaQ a jeho okolí ožije 18. září kulturou, uměním, designem a gastronomií v rámci sousedský oslav Zažít město…

Noc divadel v roce 2021 - celá ČR

20.11.2021 - 20.11.2021
Praha

Devátý ročník Noci divadel se uskuteční tradičně třetí listopadovou sobotu – 20. 11. 2021, letos s podtitulem Fresh Air.

První udržitelný obchoďák: týdenní …

13.09.2021 - 19.09.2021
V Pražské tržnici v…

Akce nabídne hravou alternativu nakupování v řetězcích. Bude nabitá workshopy a diskusemi, v nichž každý zjistí, že…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 18. září

Dnes má svátek Kryštof

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete