Statistika našeho portálu

  • 96 503 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Germánská svatba na Pičhoře - Dobřichov

28.05.2019 Dobřichov

Ústav archeologické památkové péče středních Čech ve spolupráci s obcí Dobřichov pořádá v úterý 28. května 2019 popularizační akci s názvem Germánská svatba na Pičhoře. Akce proběhne v rámci oživování naučné Stezky Markomanů, zbudované na lokalitě v roce 2014, a je určena nejen obyvatelům regionu, ale i všem zájemcům o dávnou minulost naší země.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Pičhora, malebné návrší nad Dobřichovem, je významnou archeologickou lokalitou, kde se na počátku 1. století n. l. nacházelo velmi bohaté germánské pohřebiště. To je spojováno s horizontem Marobudovy říše, jedním z vrcholných období doby římské na našem území. Pohřebiště zkoumal již na konci 19. století slavný archeolog Josef Ladislav Píč, a pro velmi luxusní a početné nálezy mu archeologové věnují pozornost dodnes. Každoročně na konci jara se zde pak pořádají oživené dny, během nichž se návrší zaplní divokými Germány, kteří široké veřejnosti představují způsob života, řemesla a kulturu zdejších dávných obyvatel.

Letos se na Pičhoře odehraje svatba! Slavnost odstartuje společný průvod, mířící z Horní návsi v Dobřichově na Pičhoru. Historickou performance oživí dobové kostýmy, hudební a taneční vystoupení, ohně a bohatá hostina. Chybět nebude ani krátká archeologická přednáška o minulosti lokality.

Program pro širokou veřejnost započne v 17:30 na Horní návsi obce Dobřichov.

Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi a je zdarma.

Pro další informace sledujte stránky akce: https://www.facebook.com/events/719045538516144/.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 8. prosinec

Dnes má svátek Květoslava

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete