Halina Pawlowská - One Woman Show
28.05.2013 Litovel
Populární autorka próz na rozhraní krátké povídky a fejetonu Halina Pawlowská, rodným jménem Kločureková, se narodila v Praze. Byla jedinou dcerou otce pocházejícího z Podkarpatské Rusi, významného rusínského agrárního politika. Po gymnáziu Pawlowská vystřídala několik zaměstnání, nakonec nastoupila na pražskou FAMU na obor scénáristiky a dramaturgie, kde roku 1981 úspěšně absolvovala. V roce…
Adresa a kontaktní informace
- Oblast
- Střední Morava
- Kraj
- Olomoucký kraj
- Okres
- Olomouc
- Obec
- Litovel
- Telefon
- +420 585 341 633
- Telefon1
- +420 775 339 098
- varekova@seznam.cz
- Web
- http://www.mklitovel.cz
Fotogalerie k článku
Populární autorka próz na rozhraní krátké povídky a fejetonu Halina Pawlowská, rodným jménem Kločureková, se narodila v Praze. Byla jedinou dcerou otce pocházejícího z Podkarpatské Rusi, významného rusínského agrárního politika. Po gymnáziu Pawlowská vystřídala několik zaměstnání, nakonec nastoupila na pražskou FAMU na obor scénáristiky a dramaturgie, kde roku 1981 úspěšně absolvovala. V roce 1988 začala pracovat v redakci zábavy v Československé televizi na Barrandově jako dramaturgyně a scénáristka, později pracovala jako novinářka.
V devadesátých letech Pawlowská moderovala TV pořady Zanzibar a V žitě (později Žito). Právě díky této zkušenosti byla zahraničním investorem vybrána za šéfredaktorku tehdy nově vzniklého společenského týdeníku Story, který vedla 7 let. Po sedmi letech Story opustila a založila vlastní časopis Šťastný Jim, který vede dodnes. Kromě toho pracovala i pro deníky Metropolitan a Telegraf.
Za svoji literární a jinou činnost obddržela Halina Pawlowská řadu ocenění, například v roce 1994 Českého lva v kategorii Nejlepší scénář za film Díky za každé nové ráno a dvakrát po sobě televizní ocenění Týtý – Pořad roku, za talk-show Banánové rybičky. Scénáristicky se také podílela na některých povídkách z televizního cyklu Bakaláři.
Zábavný pořad Haliny Pawlowské o tom, jak těžké je udržet si formu, když jsi mimo normu! Aneb "Co vždycky zabere na muže!" můžete navštívit v úterý 28. května od 19 hod. ve Velkém sále Záložny v Litovli. Na řadu se dostanou i komediální příběhy o manželství, milencích, jídle a showbyznysu, o lásce a lehce o sexu. Zvláštní blok s názvem "Trapné chvilky" je věnován trapasům a uslyšíte také vyprávění o jejím muži, rodičích, dovolených a o psech.
Vstupné
v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč. Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Městského klubu nebo v cestovní kanceláři BAVI.
Těšíme se na vás!
Mapa
Líbí se vám tento článek a rádi byste, aby se v rubrice Kalendář akcí zobrazoval mezi prvními?
Pošlete SMS zprávu ve tvaru ATLASCESKA 75362 na telefonní číslo 9033350 a článek tak nikdo nepřehlédne!
Cena SMS zprávy je 50 Kč včetně DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Reklamace plateb na reklamace@airtoy.cz nebo lince 602 777 555, 9 - 17 hodin, Po-Pá, www.platmobilem.cz. Kontakt na provozovatele: redakce@atlasceska.cz
Další akce v okolí
Koncert: Společná věc 2023 - Uničov
13.04.2023 - 13.04.2023
Galerie U Minoritů
Pozvánka na koncert Společná věc 2023
Farmářský a řemeslný trh - Moravský…
31.05.2023 - 31.05.2023
Náměstí 9. května
Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Moravském Berouně.
Farmářský a řemeslný trh - Moravský…
28.06.2023 - 28.06.2023
Náměstí 9. května
Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Moravském Berouně.
Farmářský a řemeslný trh - Moravský…
27.09.2023 - 27.09.2023
Náměstí 9. května
Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Moravském Berouně.