Statistika našeho portálu

  • 88 386 Akcí v kalendáři
  • 5 376 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Hana Blažíková - gotická harfa, soprán - Třebíč

21.06.2012 Třebíč

CONCENTUS MORAVIAE – XVII. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL 13 MĚST " Kouzlo čísel"Program: Cantigas de Santa Maria Hana Blažíková je mimořádný zjev na české i mezinárodní scéně staré hudby. Sopranistka s nezaměnitelnou barvou hlasu, vřelým hudebním výrazem a citlivým vokálním projevem si získala obdiv na mnohých tuzemských i zahraničních pódiích, dlouhodobě spolupracuje s…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

CONCENTUS MORAVIAE – XVII. MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ FESTIVAL 13 MĚST " Kouzlo čísel"

Program: Cantigas de Santa Maria

Hana Blažíková je mimořádný zjev na české i mezinárodní scéně staré hudby. Sopranistka s nezaměnitelnou barvou hlasu, vřelým hudebním výrazem a citlivým vokálním projevem si získala obdiv na mnohých tuzemských i zahraničních pódiích, dlouhodobě spolupracuje s takovými dirigentskými esy, jakými jsou např. Philippe Herreweghe nebo Matsaki Suzuki. Na letošním festivalu se představí v osobní, niterné podobě, při níž se sama doprovodí na repliku gotické harfy.

Hana Blažíková se narodila v Praze. V dětství zpívala v dětském pěveckém sboru Radost – Praha a věnovala se hře na housle. Po studiu na hudebním gymnáziu J. Nerudy byla přijata na Pražskou konzervatoř, kde v r. 2002 absolvovala u prof. Jiřího Kotouče.Věnuje se převážně interpretaci středověké, renesanční a barokní hudby. Spolupracuje se soubory českými – např: Capella Regia Praha, Collegium Marianum, Collegium 1704, Musica Florea, Ensemble Inégal, aj.– i zahraničními: Collegium Vocale Gent, Bach Collegium Japan, Sette Voci, aj. Absolvovala interpretační kurzy u Petera Kooije, Poppy Holden, Moniky Mauch a Howarda Crooka. Vystupovala na mnoha mezinárodních festivalech, např. Pražské Jaro 2004, 2005 a 2008, Oude Muziek v Utrechtu (2005), Resonanzen ve Vídni (2006), Bach – Praha – 2005, Festival de Sablé (2007), Festival de Saintes (2008) aj.. V Tiburtina ensemble působí nejen jako zpěvačka, ale i jako hráčka na gotickou harfu.

Mapa

Další akce v okolí

Třebíčský židovský festival 2019

12.07.2019 - 14.07.2019
Třebíč

8. ročník kulturněhistorické slavnosti odehrávající se v památce UNESCO, židovské čtvrti v Třebíči. Cílem třídenní akce…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 20. červen

Dnes má svátek Květa

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete