Statistika našeho portálu

  • 96 082 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Zřícenina hradu Helfštýn

18.06.2016 Týn nad Bečvou

V sobotu 18. června se Helfštýn promění ve velkou muzejní dílnu. Muzeum Komenského v Přerově, p. o. zde představí rozmanitost muzejní práce.                V muzeích pracují spousty zajímavých osobností, řada profesí však stojí v pozadí a usilovnou práci řady odborníků často ani nemůžete spatřit. Probíhá totiž za zavřenými dveřmi pracoven, dílen a depozitářů. Správa hradu Helfštýn si vytyčila…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zřícenina hradu Helfštýn
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Přerov
Obec
Týn nad Bečvou

Fotogalerie k článku

V sobotu 18. června se Helfštýn promění ve velkou muzejní dílnu. Muzeum Komenského v Přerově, p. o. zde představí rozmanitost muzejní práce.

                V muzeích pracují spousty zajímavých osobností, řada profesí však stojí v pozadí a usilovnou práci řady odborníků často ani nemůžete spatřit. Probíhá totiž za zavřenými dveřmi pracoven, dílen a depozitářů. Správa hradu Helfštýn si vytyčila nelehký cíl, když se rozhodla poodhalit, co vše probíhá za muzejní oponou.

                Akce Helfštýnské ateliéry je pořádaná jako druhý ročník, ale organizátoři se nijak netají tím, že do ní ve skrytu duše vkládají nemalá očekávání. I v tak malé organizaci, jakou je Muzeum Komenského v Přerově, je obtížné najít si čas na výměnu zkušeností s kolegy, kteří se často věnují zcela rozdílným disciplínám. Muzeum spravuje přerovský zámek, řadu domů na Horním náměstí v Přerově, ornitologickou stanici Ornis se záchrannou stanicí zraněných živočichů a v neposlední řadě hrad Helfštýn.

                 Během ateliérů nahlédnete pod ruce archeologům, s nimiž si vyzkoušíte hledání kovů detektorem, následné zaměřování a překreslování nálezů. Ke své profesi mnohé řekne vedoucí přerovských ornitologů během odchytu ptáků. Dámy z výstavního a programového oddělení připraví výtvarný a aranžérský koutek. Když ho navštívíte, sami si zkusíte sestavit návrh výstavy nebo plakátu. V historické mincovně se dozvíte zajímavosti o těžbě, zpracování a používání drahých kovů v mincovnictví. Otevřená bude i hradní kovárna nebo experimentální kavárna s historickou pražičkou.

                Program podpoří také Studio bez kliky. Chystá  řadu soutěží a dovednostních stanovišť. Z jeho výtvarných dílen si odnesete grafické listy nebo vlastnoručně zhotovený slepotisk.

Na naučnou zábavu všechny srdečně zvou pořadatelé z Muzea Komenského v Přerově.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 19. září

Dnes má svátek Zita

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete