Statistika našeho portálu

  • 92 589 Akcí v kalendáři
  • 5 381 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Henckeovy barokní varhany Valtice - Zámek Valtice

06.07.2013 - 24.08.2013 Valtice

Nenechte si ujít Sedmý ročník koncertního cyklu klasické hudby ve Farním kostele a v zámecké kapli.Program6. 7. 2013 od 17:00 hod.Jan Čižmář – renesanční loutna, barokní loutna, theorbaPutování historií s hudbou a dobovými drnkacími nástrojiG. G. Kapsberger, J. Dowland, B. Castaldi, S. L. Weiss … Jan Čižmář je všestranný umělec zabývající se hrou na historické drnkací nástroje. Se světovými…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Valtice,
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Břeclav
Obec
Valtice

Fotogalerie k článku

Nenechte si ujít Sedmý ročník koncertního cyklu klasické hudby ve Farním kostele a v zámecké kapli.

Program

6. 7. 2013 od 17:00 hod.

Jan Čižmář – renesanční loutna, barokní loutna, theorba
Putování historií s hudbou a dobovými drnkacími nástroji
G. G. Kapsberger, J. Dowland, B. Castaldi, S. L. Weiss …
 
Jan Čižmář je všestranný umělec zabývající se hrou na historické drnkací nástroje. Se světovými renomovanými soubory vystupuje pravidelně na koncertech a v operních produkcích v Evropě, Asii a USA. V nedávné době účinkoval m.j. v produkci Dido and Aeneas v londýnské Covent Garden, v produkci Rinaldo pražského Národního Divadla, či v přímém TV přenosu novoročního galakoncertu z amsterdamského Concertgebouw. Vystupuje také jako sólista s barokním a renesančním repertoárem či v různých komornějších seskupeních a na svém kontě má řadu studiových i live nahrávek na CD a DVD, pro TV či pro rozhlas.
Po ukončení studia hry na kytaru a muzikologie v rodném Brně odešel do Londýna studovat klasickou kytaru na Royal College of Music. Tam se také intenzivněji začal věnovat hře na loutnu. Ve studiu historických loutnových nástrojů pokračoval v Holandsku na Královské konzervatoři v Haagu. Mimo to absolvoval řadu mistrovských kurzů u respektovaných osobností. Svá studia ukončil získáním titulu MA (Master of Music).
Byl zakladatelem a šéfredaktorem českého kytarového časopisu Kytara a pravidelně přispívá i do dalších hudebních periodik. Intenzivně se také věnuje ediční a badatelské činnosti v oblasti staré hudby. Jako hudební redaktor působil v několika vydavatelstvích (např. Bärenreiter).
Jan Čižmář vyučuje hru na loutnu na Hudební akademii Karola Szymanowského v Katowicích v Polsku a na Akademii staré hudby při FF MU v Brně. Pravidelně též vyučuje na kurzech u nás i v zahraničí.

 

24. 8. 2013 od 17:00 hod.

Slovanské kvarteto
Mozart, Haydn, Dvořák – smyčcové kvartety
 
Soubor vznikl v roce 2010 na JAMU v Brně, kde měl možnost pracovat pod vedením prof. Adolfa Sýkory – někdejšího člena původního Janáčkova kvarteta. Těleso absolvovalo rovněž významné Mezinárodní interpretační kurzy v Reichenau (Rakousko) u renomovaných pedagogů a komorních interpretů (H. Beyerle, J. Meissl, M. da Silva, P. Prause).
Slovanské kvarteto koncertuje v České republice i zahraničí.
Mladé těleso rychle nachází cestu do komorních cyklů tradičních pořadatelů. Loni na podzim Slovanské kvarteto zahajovalo mezinárodní festival Janáček Brno 2012.
 
Jiří Klecker – housle
Vojtěch Zajíc – housle
Leoš Černý – viola
Lukáš Svoboda – violoncello
 
Jiří Klecker absolvoval Hudební fakultu JAMU pod vedením prof. Františka Novotného. Zúčastnil se řady mezinárodních kurzů u významných zahraničních pedagogů a houslistů. Od r. 2012 působí jako koncertní mistr orchestru Janáčkovy opery ND v Brně, spolupracuje rovněž s komorními orchestry.
Vojtěch Zajíc letošním roce dokončuje magisterské studium na HF JAMU ve třídě prof. Františka Novotného. V průběhu studií se úspěšně účastnil řady houslových a komorních soutěží i mezinárodních kurzů. Je členem orchestru Janáčkovy opery ND v Brně a orchestru Ensemble Opera diversa.
Leoš Černý (absolvent houslí na brněnské konzervatoři) v současné době studuje violu na HF JAMU u odb. as. Karla Procházky. Také on má za sebou soutěžní úspěchy a mezinárodní kurzy. Od loňského roku působí ve Filharmonii Brno.
Lukáš Svoboda je studentem violoncella u prof. Jozefa Podhoranského na HF JAMU. Má za sebou přední umístění na soutěžích, absolvoval řadu mezinárodních kurzů u renomovaných interpretů. Od r. 2011 je členem Filharmonie Brno, spolupracuje s řadou komorních uskupení.

 

Těíme se na vás!

 

Mapa

Další akce v okolí

Valtický košt 2020 na zámku - Valti…

07.03.2020 - 07.03.2020
Zámek Valtice

Degustace vín s doprovodným programem a cimbálovou muzikou.

Jazz večer ve Valtickém Podzemí - V…

07.03.2020 - 07.03.2020
Vinařská ev. č. 47,…

Jazz večer ve Valtickém Podzemí aneb zahřejte se ve sklepě. Jedinečný večer spojený s tajemnou atmosférou vinných…

16. ročník Mistrovství ČR v řezu ré…

28.02.2020 - 28.02.2020
Pod Břehy 565/54 691 06…

V pátek 28. února 2020 se uskuteční 16. ročník odborné soutěže v řezu révy vinné, kterou tentokrát hostí Šlechtitelská…

Seminář: Management kyslíku ve víně…

02.03.2020 - 02.03.2020
Zahradnická fakulta…

Odborný seminář určený vinařským odborníkům a zájemcům o stále aktuálnější téma řízení optimální hladiny kyslíku ve…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 25. únor

Dnes má svátek Liliana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete