Statistika našeho portálu

  • 100 996 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Henkel motivuje děti k udržitelnému chování

28.08.2013 - 30.06.2014 Praha

Henkel motivuje děti k udržitelnému chováníUdržitelnost, slovo, se kterým se Češi setkávají stále častěji. Rozumíme mu však? Nejedná se o žádný vědecký termín, ale o způsob života, který pomůže planetě Zemi přežít déle v dobré kondici. Chovat se udržitelně může každý. Právě proto se společnost Henkel rozhodla zrealizovat edukativní projekt Šampioni udržitelnosti, který má zábavným způsobem dětem…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Henkel motivuje děti k udržitelnému chování

Udržitelnost, slovo, se kterým se Češi setkávají stále častěji. Rozumíme mu však? Nejedná se o žádný vědecký termín, ale o způsob života, který pomůže planetě Zemi přežít déle v dobré kondici. Chovat se udržitelně může každý. Právě proto se společnost Henkel rozhodla zrealizovat edukativní projekt Šampioni udržitelnosti, který má zábavným způsobem dětem vysvětlit, jak se chovat lépe s ohledem na budoucnost naší planety.

Vědci zjistili, že již v roce 2050, tedy za méně než 40 let, budeme při současném stylu života potřebovat pět takových planet, jako je Země. Je proto potřeba si říci, jak se při každodenních činnostech chovat udržitelněji. Věděli jste například, že průměrný Čech vyprodukuje ročně 320 kg odpadu a z toho recykluje pouze 46 kg? Přitom začít od sebe oddělovat papír, plasty, sklo, kov či baterie je velmi jednoduché. Z vytříděných surovin je poté možné opět vyrábět nové produkty a výrazně tak šetřit přírodní zdroje. Poměrně velká je i spotřeba vody. V České republice připadne na jednoho člověka 50 370 litrů vody za rok. V Africe přitom stačí pouhých 18 000 litrů. Pokud například zkrátíme dobu našeho sprchování o pouhou minutu, ušetříme 5 500 litrů vody. Elektrickou energii můžeme šetřit například díky optimálnímu osvětlení a důslednému zhasínání v místech, kde světlo nepotřebujeme. Dosáhneme tím úspory 80 kWh, produkci oxidu uhličitého tím snížíme o celých 90 kg. A příkladů by se našlo mnohem více, podívejte se například na stránku projektu www.sampioni-udrzitelnosti.cz.

"Udržitelné chování se netýká pouze dospělých, naopak, jeho základy by si měly osvojit již děti. Právě jim by totiž mělo na budoucnosti naší planety záležet nejvíce. Rozhodli jsme se proto zrealizovat projekt, který bude děti zábavnou formou vzdělávat a motivovat k zodpovědnému chování. Vychovávat z nich Šampiony udržitelnosti," říká Jaroslava Haidjárková, generální ředitelka Henkel ČR a globální Ambasadorka projektu Šampioni udržitelnosti.

Speciálně vyškolení zaměstnanci společnosti Henkel, tak zvaní Ambasadoři udržitelnosti, nabízí základním školám osobní návštěvu, v rámci které seznámí děti s každodenními zvyklostmi, jak šetřit energii, neplýtvat vodou, třídit obaly a snižovat objem odpadu. Program v rozsahu jedné vyučovací hodiny je prioritně určen žákům 3. až 4. tříd. Děti v tomto věku mohou svým příkladem ovlivnit chování svých rodičů, prarodičů i kamarádů k trvalejší udržitelnosti našeho okolí.

Projekt Šampióni udržitelnosti vznikl v české pobočce společnosti Henkel minulý rok a jeho myšlenka šířit udržitelné chování natolik zaujala, že překročila hranice našeho státu. Nyní jde o celosvětový projekt s přesahem na všechna oddělení nadnárodní korporace Henkel za účasti jeho nejvyšších představitelů i členů Henkel rodiny, tedy samotných zakladatelů firmy.

 

Další akce v okolí

Svatováclavské velebení 2023 - Praha

28.09.2023 - 28.09.2023
park Na Jezerce

Úžasný celodenní program pro celou rodinu.

BAUHAUS se po prázdninách vrací s d…

30.09.2023 - 30.09.2023
Odborné centrum

Síť odborných center BAUHAUS s radostí hlásí, že se blíží nový Kids Club! Dětská akce proběhne v sobotu 30. září a na…

Trénink prezentace na veřejnosti (k…

03.10.2023 - 03.10.2023
Praha

Rádi byste se zdokonalili v prezentaci a mluvení před veřejností? Máte pochybnosti o svém slovním projevu a chtěli…

Patnácté SLOU DAYS / udržitelnost &…

06.10.2023 - 07.10.2023
Hala 13

Pokud vám život v rychlém tempu přestal dávat smysl a hledáte, jak zpomalit, přijďte 6. a 7. října do haly číslo 13 v…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete