Statistika našeho portálu

  • 99 252 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Heranova violoncellová soutěž 2017 - Ústí nad Orlicí

19.04.2017 - 22.04.2017 Ústí nad Orlicí

Již více než dvě desítky let se během dubna sjíždějí do Ústí nad Orlicí interpreti ovládající mistrným způsobem violoncello, aby poměřili své síly v rámci "Heranovy violoncellové soutěže". Atlas Česka by Vás na tuto oblíbenou hudební akci rád co nejsrdečněji pozval a připojil i několik důležitých informací.Na co se můžete těšitSoutěžní klání mladých violoncellistů nese jméno ústeckého rodáka…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Již více než dvě desítky let se během dubna sjíždějí do Ústí nad Orlicí interpreti ovládající mistrným způsobem violoncello, aby poměřili své síly v rámci "Heranovy violoncellové soutěže". Atlas Česka by Vás na tuto oblíbenou hudební akci rád co nejsrdečněji pozval a připojil i několik důležitých informací.

Na co se můžete těšit

Soutěžní klání mladých violoncellistů nese jméno ústeckého rodáka Bohuše Herana, který patřil k významným violoncellovým interpretům a vychoval z pozice pedagoga několik desítek budoucích talentů. O prestižnosti tohoto klání nejlépe hovoří skutečnost, že se na něj sjíždějí desítky mladých interpretů doslova z celé České republiky.

Obvykle se soutěží ve čtyřech kategoriích, ohraničených věkem interpretů. S reprezentanty české violoncellové školy poměřují své interpretační schopnosti i hudebníci z ostatních slovanských zemí, ale i například z Portugalska, Německa či Číny. Ty nejlepší ze zúčastněných pak ocení odborná porota. Pro veřejnost je zvláště lákavou součástí soutěže zahajovací koncert, který divákům představí umění mladých violoncellistů v plné kráse.

Heranova violoncellová soutěž 2017

24. ročník soutěže se bude konat 19. - 22. dubna 2017 v Ústí nad Orlicí.

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 28. leden

Dnes má svátek Otýlie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete