Statistika našeho portálu

  • 93 481 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 179 Míst a památek

Historici v Roudnici - Roudnice nad Labem

14.09.2019 Roudnice nad Labem

17. ročník tradiční výstavy historických vozidel na Karlově náměstí v Roudnici nad Labem. Výstava je určena pro kategorie auto, moto a speciální vozidla. Tradiční výstavu připravuje dobrovolné sdružení přátel historických strojů ve spolupráci s organizací Říp, o.p.s. Vstup zdarma!

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Výstava historických vozidel Historici v Roudnici je akce pořádaná dobrovolníky z Podřipska, kteří vlastní historické stroje, a nebo se o ně alespoň hlouběji zajímají. Neoficiální klub přátel historických vozidel je tedy partou věčně mladých nadšenců a nadšenkyň, kteří mají chuť a elán dělat nezištně něco pro druhé.


A tak se na jaře roku 2002 logicky zrodila myšlenka, pokusit se zorganizovat výstavu historických vozidel, ve městě, které nemělo v této oblasti žádnou minulost. První ročník se konal u příležitosti akce Roudnice na řece času. Jednalo se o staročeský jarmark spojený s vinobraním. Spojení veteránů a vína pod hlavičkou kulturního střediska trvalo dlouhých 14 let. V roce 2017 se však výstava stala samostatnou celodenní akci, záštitu po KZM Roudnice n. L. převzala obecně prospěšná společnost Říp. I přes mnohé dílčí změny zůstala akce věrna své původní koncepci, a sice vytvoření muzea historických strojů pod širým nebem. V Roudnici nad Labem má každý čas prohlédnout si v klidu exponáty, popovídat si s kolegy či navázat nová přátelství, zapojení do doprovodných programů proto necháváme na rozhodnutí každého účastníka.

Dovolte nám, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali k nám, do Roudnice nad Labem.

Mapa

Další akce v okolí

OLDstars on the ROUD - Roudnice

10.07.2020 - 12.07.2020
Klášter Roudnice

Sedmý ročník divadelního benefičního festivalu umělecké skupiny OLDstars proběhne ve dnech 10. - 12. července 2020.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 3. červenec

Dnes má svátek Radomír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete