Statistika našeho portálu

  • 90 562 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 171 Míst a památek

Historici v Roudnici - Roudnice nad Labem

14.09.2019 Roudnice nad Labem

17. ročník tradiční výstavy historických vozidel na Karlově náměstí v Roudnici nad Labem. Výstava je určena pro kategorie auto, moto a speciální vozidla. Tradiční výstavu připravuje dobrovolné sdružení přátel historických strojů ve spolupráci s organizací Říp, o.p.s. Vstup zdarma!

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Výstava historických vozidel Historici v Roudnici je akce pořádaná dobrovolníky z Podřipska, kteří vlastní historické stroje, a nebo se o ně alespoň hlouběji zajímají. Neoficiální klub přátel historických vozidel je tedy partou věčně mladých nadšenců a nadšenkyň, kteří mají chuť a elán dělat nezištně něco pro druhé.


A tak se na jaře roku 2002 logicky zrodila myšlenka, pokusit se zorganizovat výstavu historických vozidel, ve městě, které nemělo v této oblasti žádnou minulost. První ročník se konal u příležitosti akce Roudnice na řece času. Jednalo se o staročeský jarmark spojený s vinobraním. Spojení veteránů a vína pod hlavičkou kulturního střediska trvalo dlouhých 14 let. V roce 2017 se však výstava stala samostatnou celodenní akci, záštitu po KZM Roudnice n. L. převzala obecně prospěšná společnost Říp. I přes mnohé dílčí změny zůstala akce věrna své původní koncepci, a sice vytvoření muzea historických strojů pod širým nebem. V Roudnici nad Labem má každý čas prohlédnout si v klidu exponáty, popovídat si s kolegy či navázat nová přátelství, zapojení do doprovodných programů proto necháváme na rozhodnutí každého účastníka.

Dovolte nám, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali k nám, do Roudnice nad Labem.

Mapa

Další akce v okolí

Zámek plný kouzel - Zámek Libochovi…

26.10.2019 - 27.10.2019
Zámek Libochovice

Divadelní produkce v interiérech státního zámku. Ukončení zámecké sezóny s pohádkovými postavami v zámeckých…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 18. říjen

Dnes má svátek Lukáš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete