Statistika našeho portálu

  • 101 439 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Krajské muzeum Cheb

24.05.2013 - 01.09.2013 Cheb

Ve výstavním sále muzea se představuje bezmála 60 dětských kočárků a tzv. loutkových kočárků, jak zní odborné označení kočárků pro panenky. Nejstarší vystavené kočárky jsou datovány k roku 1880. Ty nejmladší, kočárky zn. Liberta z přelomu 70. a 80. let minulého století, jsou ale svým věkem kolem 30 až 40 let pro ty nejmladší z nás už také historickou záležitostí. Nedílnou součástí výstavy jsou…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Krajské muzeum Cheb
Oblast
Severozápad
Kraj
Karlovarský kraj
Okres
Cheb
Obec
Cheb

Fotogalerie k článku

Ve výstavním sále muzea se představuje bezmála 60 dětských kočárků a tzv. loutkových kočárků, jak zní odborné označení kočárků pro panenky. Nejstarší vystavené kočárky jsou datovány k roku 1880. Ty nejmladší, kočárky zn. Liberta z přelomu 70. a 80. let minulého století, jsou ale svým věkem kolem 30 až 40 let pro ty nejmladší z nás už také historickou záležitostí. Nedílnou součástí výstavy jsou také historické kolébky.
-
V tom nejútlejším dětském věku je pro naprostou většinu z nás dětský kočárek prvním vodidlem, se kterým se setkáme. Většinou si ten svůj v paměti ani nevybavíme. Málo kdo má to štěstí,že jej našel dochovaný doma na půdě či jinde. Namnoze jediným důkazem tak zůstávají fotografie uložené v rodinných albech. Svět dětských her pak pro mnohé holčičky obohacují po řadu generací kočárky pro panenky. Ty už jsou v naší paměti zaznamenány častěji.

Otevírací doba

zde

Vstupné

zde

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 11. prosinec

Dnes má svátek Dana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete