Statistika našeho portálu

  • 96 298 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Historický víkend v Plzni

14.06.2013 - 16.06.2013 Plzeň

Tradiční akce, kterou vždy v polovině června pořádá Nadace 700 let města Plzně. Město se promění v pestrý rej, kde nechybějí vystoupení souborů historického šermu, dobových divadel, hudebníků či kejklířů, otevírají se brány historického tržiště, malí i velcí se vydávají na Pohádkovou cestu a vůbec se věnují rozmanitým aktivitám.Hlavním představením v pátek i v sobotu večer bude Stroj času…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Tradiční akce, kterou vždy v polovině června pořádá Nadace 700 let města Plzně. Město se promění v pestrý rej, kde nechybějí vystoupení souborů historického šermu, dobových divadel, hudebníků či kejklířů, otevírají se brány historického tržiště, malí i velcí se vydávají na Pohádkovou cestu a vůbec se věnují rozmanitým aktivitám.

Hlavním představením v pátek i v sobotu večer bude Stroj času šermířské a scénicko-kaskadérské společnosti Maledictus. V sobotu opět projdou městem dva průvody: odpoledne průvod všech účinkujících i hostů folklorního festivalu a večer se na svůj Vejšlap vydají strašidla, tentokrát podruhé s vlastním osvětlením. Společně vytvoříme Světelného draka a pokusíme se o rekord - co nejdelší osvětlený průvod. Proto si už teď přichystejte lampiony, lucerničky, pochodně a jiná světýlka. V rámci Historického víkendu se ve městě objeví obří loutky divadla T.E.J.P. a také provazochodec nad náměstím Republiky, největším gotickým náměstím u nás. V neděli se pak malí i velcí mohou těšit na výstavu historických vozidel a jedinečné parní silnční vozidlo Baffrey z roku 1886. Podrobný program na: www.nadace700.cz.

Vstup na venkovní scény je volný.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Svatomartinský košt v Plzni 2021 - …

17.11.2021 - 17.11.2021
Proluka

České festivaly vína vás zvou na 2. ročník Svatomartinského koštu v Plzni.

Koncert Společná věc 2021 - Plzeň

30.11.2021 - 30.11.2021
Plzeň

Na koncertě vás čeká velkoplošná projekce spojená s tóny tajemného Vodnářského zvonu. Výjimečný, tajuplný,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. říjen

Státní svátek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete