Statistika našeho portálu

  • 90 584 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 171 Míst a památek

Hostem pod Parapletem: Michal Horáček - Praha

10.10.2019 Praha

Přijďte do Centra Paraple na rozhovor s textařem, básníkem, spisovatelem, antropologem, producentem Michalem Horáčkem.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Centrum Paraple
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

"Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč." To jsou slova našeho dalšího Hosta pod Parapletem, kterým bude Michal Horáček. Muž, který dosáhl mimořádného úspěchu v uměleckém, podnikatelském i politickém prostředí.

Přijďte do Centra Paraple na rozhovor s Michalem Horáčkem.

Jako textař se podílel na vzniku dvou desítek hudebních alb. Většina z nich vznikla ve spolupráci s hudebním skladatelem Petrem Hapkou. Mezi jejich nejznámější písně patří například Srdce jako kníže Rohan, S cizí ženou v cizím pokoji nebo Štěstí je krásná věc. Ve své básnické tvorbě se věnoval villonským baladám, z kterých vzniklo album Český kalendář, nejprodávanější hudební album roku 2013. Jako producent a autor textu stál za vznikem lyrikálu Kudykam, díla skládajícího se z dvou tisíc veršů, které bylo v roce 2009 uvedeno ve Státní opeře Praha. Napsal několik knih. Deník Jak pukaly ledy, kde popisuje průběh sametové revoluce, patřil v devadesátých letech mezi bestsellery.
Před třiceti lety s Michalem Kocábem založil iniciativu MOST, která dosáhla dialogu mezi představiteli komunistické strany a zástupci nezávislých sdružení v čele s budoucím prezidentem Václavem Havlem. Vyústěním tohoto dialogu se stal pád vedoucí úlohy komunistické strany a první svobodné volby.
Krátce po revoluci dosáhl Michal Horáček úspěchu jako podnikatel. Založil sázkovou kancelář Fortuna, která představila střední Evropě fenomén kurzových sázek. Postupně společnost vybudovala stovky poboček a ročně dosahovala miliardových obratů. Podnikatelských aktivit se prodejem společnosti vzdal v roce 2004 a vrhl se na vzdělání.
Pět let studia na Univerzitě Karlově zakončil v roce 2011 obhajobou dizertační práce a získáním doktorátu v oboru kulturní antropologie. V současné době je ve svých 67 letech čerstvým studentem dějin umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.
V roce 2016 oznámil kandidaturu na Prezidenta České republiky. V prezidentských volbách, které se konaly v roce 2018, získal podporu více než čtyř set tisíc voličů. Předvolební kampaň okomentoval mimo jiné slovy "Zažil jsem sedmnáct nejzajímavějších měsíců v životě”. Z průběhu jeho předvolební kampaně vznikl dokumentární film Máme na víc.
Michal Horáček je také úzce spojený s činností Centra Paraple. V roce 1999 se vsadil s kolegou o to, kdo rychleji uběhne trať 5 000 metrů. V sázce byl milion korun. Michal Horáček zvítězil a výhru věnoval na dobročinné účely. Mimo jiné i Centru Paraple. Tak vznikla akce Běh pro Paraple, kterou pořádáme každoročně už dvacet let.
Povídat si budeme jednoduše o životě. Při příležitosti výročí sametové revoluce se společně vrátíme do doby, kdy pukaly ledy. Povídat si budeme také o životních zkušenostech v oblasti umělecké tvorby, cestování a kulturní antropologii, podnikání, studiu i o tom, co se člověk dozví o sobě a české společnosti, když projde prezidentskou kampaní.


Další akce v okolí

Mezinárodní festival designu Design…

17.10.2019 - 21.10.2019
Výstaviště Praha…

Designblok, Prague International Design Festival je největší výběrová přehlídka designu a módy ve střední Evropě.…

The Loser(s) v Divadle Na Fidlovačc…

21.10.2019 - 21.10.2019
Divadlo Na Fidlovačce

Novocirkusové představení THE LOSER(S) chce být současnou reflexí faktu, že v dnešním zrychleném tempu společnosti…

Degustační festival Velká Polívková…

21.10.2019 - 24.10.2019
Pěší zóna Anděl, Praha

Oblíbené polévky nejlepších kuchařů ochutnáte letos až na podzim u stanice metra Anděl. Koupí polévky si nejen…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 20. říjen

Dnes má svátek Vendelín

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete