Statistika našeho portálu

  • 96 734 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 198 Míst a památek

Zámek Telč

09.06.2013 - 16.06.2013 Telč

Státní zámek Telč ve spolupráci s flóristou Slávkem Rabušicem  v letošním roce opět nabídne návštěvníkům historické květinové aranžmá. Po úspěšném projektu "Tulipán v renesanci", který byl realizován na státních zámcích v roce 2012 (Bučovice, Třeboň, Kratochvíle a Náměšť nad Oslavou), připravil jeho autor, flórista Slávek Rabušic, specialista na aranžování květin v historickém interiéru, pro rok…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Telč
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Kraj Vysočina
Okres
Jihlava
Obec
Telč

Fotogalerie k článku

Státní zámek Telč ve spolupráci s flóristou Slávkem Rabušicem  v letošním roce opět nabídne návštěvníkům historické květinové aranžmá.

Po úspěšném projektu "Tulipán v renesanci", který byl realizován na státních zámcích v roce 2012 (Bučovice, Třeboň, Kratochvíle a Náměšť nad Oslavou), připravil jeho autor, flórista Slávek Rabušic, specialista na aranžování květin v historickém interiéru, pro rok 2013 projekt s názvem "Fleur de lys".

Heraldický symbol lilie, francouzsky Fleur de lys, je symbol květu lilie.

Letošní květinové aranžmá dekoracích bude lilie zastoupena velmi výrazně, každá výstava bude mít své odlišné téma. S renesancí se setkáme právě na zámku v Telči, Kratochvíli a nedalekých Slavonicích, Dálný východ nabídne zámek nad Dyjí, hudba bude spojena se zámkem Jaroměřice nad Rokytnou, pocta významné osobě se bude pojit se zámkem v Třeboni a výročí založení nabídne Zlatá Koruna či hrad Veveří.

Na každém ze zúčastněných zámku bude vystaven panel s informacemi o jednotlivých zastoupených objektech včetně fotografií a mapky.

Novinkou pro květinové aranžmá v Telči bude prostor Justiční sál, kde se květinová výzdoba pod názvem "Hostina pro Zachariáše a Kateřinu" uskuteční. V předchozích letech květinové aranžmá bylo vždy umístěno přímo do historické prohlídkové trasy. Věříme, že návštěvníky neodradí změna prostoru a přijdou se opět podívat na krásné květinové vazby a provoněný prostor liliemi v Justičním sále.

 

Těšíme se na vás!
 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 17. leden

Dnes má svátek Drahoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete