Statistika našeho portálu

  • 95 128 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Hudební festival Znojmo

06.07.2017 - 23.07.2017 Znojmo

V druhé polovině měsíce července se v moravském městě Znojmě koná Hudební festival Znojmo, zaměřující se na výročí významných hudebních skladatelů starších hudebních období. Program festivalu je tvořen představeními a koncerty, konajícími se na nádvoří Minoritského kláštera, v Louckém klášteře, kostele sv. Mikuláše, Slepičím trhu, Althanském paláci, hradebním pásu a na dalších zajímavých místech…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

V druhé polovině měsíce července se v moravském městě Znojmě koná Hudební festival Znojmo, zaměřující se na výročí významných hudebních skladatelů starších hudebních období. Program festivalu je tvořen představeními a koncerty, konajícími se na nádvoří Minoritského kláštera,Louckém klášteře, kostele sv. Mikuláše, Slepičím trhu, Althanském paláci, hradebním pásu a na dalších zajímavých místech Znojma a jeho nejbližšího okolí.

Skvělá přehlídka historické hudby

Příjemnou součástí jednotlivých vystoupení je spojení kvalitní hudební produkce se záštitou regionálních vinařů, kteří diváky a návštěvníky zásobují vynikajícím vínem. V roce 2011 byl festival zaměřen na tvorbu francouzského barokního skladatele J. B. Lully a záštitu nad tímto ročníkem převzal houslový virtuóz Pavel Šporcl, který se výraznou měrou zasazuje o medializaci a známost této kulturní události.

V minulých ročnících se pořadatelé zaměřili na tvorbu např. G. F. Händela, F. A. Mozarta či L. van Beethovena. Celý festival je unikátní především pevnou dramaturgickou strukturou a vlastní uměleckou produkcí. Pořadatelé se kromě historické hudby zaměřují i na jazzovou produkci či na regionální cimbál. Nedílnou součástí festivalu je pak jeho slavnostní zahájení, spočívající v honosném průvodu počínajícím od znojemské radnice

Hudební festival Znojmo 2017

Podrobný bohatý program

 

Těšíme se na vás!

 

 

 

Mapa

Další akce v okolí

Krajem vína - Tour de burčák po vin…

18.09.2021 - 18.09.2021
Znojmo

Užijte si putování za burčákem po vinařských stezkách Znojemska. V sobotu 18. září pro vás chystáme oblíbenou Tour de…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 22. duben

Dnes má svátek Evženie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete