Statistika našeho portálu

  • 95 701 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Jesenicko rájem bikerů

17.10.2015 - 31.12.2025 Lipová-lázně

JESENICKO SKUTEČNÝM RÁJEM BIKERŮ: V LIPOVÉ-LÁZNÍCH OTEVÍRAJÍ NOVÉ SINGLETREKYJesenicko se postupně stává skutečně neopomenutelným centrem milovníků horských kol a adrenalinu. Důkazem jsou nově vybudované stezky v obci Lipová-lázně, pouze šestnáct kilometrů od vyhlášených Rychlebských stezek v Černé Vodě.  Celkem osm kilometrů terénních vln a skoků v členitém terénu, v lese i na loukách si můžete…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

JESENICKO SKUTEČNÝM RÁJEM BIKERŮ: V LIPOVÉ-LÁZNÍCH OTEVÍRAJÍ NOVÉ SINGLETREKY

Jesenicko se postupně stává skutečně neopomenutelným centrem milovníků horských kol a adrenalinu. Důkazem jsou nově vybudované stezky v obci Lipová-lázně, pouze šestnáct kilometrů od vyhlášených Rychlebských stezek v Černé Vodě.  Celkem osm kilometrů terénních vln a skoků v členitém terénu, v lese i na loukách si můžete vyzkoušet ještě teď na podzim.

IDEÁLNÍ SINGLETREKY PRO ZAČÁTEČNÍKY

Lipovské stezky v Lipové-lázních jsou příkladným projektem spolupráce obce a subjektů v cestovním ruchu. Část singletreků s podporou evropských fondů vybudovala obec, část soukromí subjekt. Obec realizovala bikové traily na úpatí zalesněného vrcholu Toč. Jednosměrnou stoupací stezkou se dostanete k dvěma trasám, barevně značených podle obtížnosti. Modrou, méně náročnou variantu jistě ocení začátečníci nebo otrlí bikeři se svými malými ratolestmi. Kratší červená trasa je doporučena už zkušenějším jezdcům. "Naše Lipovské stezky rozhodně nechtějí konkurovat zavedeným a v jistém smyslu unikátním Rychlebským stezkám. Právě naopak. Naší vizí je právě ve spolupráci s Rychlebskými stezkami nabídnout jízdu v terénu všem kategoriím jezdců," vysvětluje starosta Lipové-lázní Lubomír Žmolík a dodává: "Rychlebské stezky jsou určeny především pro zkušené jezdce. Na těch našich by se bikeři měli učit základní technice a návykům jízdy v terénu, které mohou uplatnit třeba právě při návštěvě v Černé Vodě."

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ UŽ V ŘÍJNU
Lipovské stezky pod kopcem Toč paralelně navazují na 4,7km dlouhé stezky na travnatých loukách nad Hotelem Helios. Pokud jesenické počasí dovolí, budete moci nové stezky vyzkoušet ještě letos. Slavnostní otevření se chystá v sobotu 17. října od 13 hodin před Hotelem Helios v Lipové-lázních.

LIPOVSKÉ STEZKY – TOČ

Celková délka: 3 300 m
Celkem 3 trasy: stoupající zelená o délce 1 215 m, méně náročná klesající modrá o délce 1376 m, náročnější červená o délce 709 m
Celkové převýšení: 70 m
Zřizovatel: obec Lipová-lázně

Projekt vznikl za finanční podpory Regionálního operačního programu Střední Morava.

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 26. červenec

Dnes má svátek Anna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete