Statistika našeho portálu

  • 101 428 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Jičínský masopust 2017 - Jičín

05.02.2017 Jičín

Turisticky velmi oblíbené město Jičín je nejen místem zaslíbeným pohádkovému festivalu, ale také tradiční baštou masopustního veselí, které zde propuká každoročně během vybraného únorového víkendu. Specifikem zdejších masopustnícho oslav je skutečnost, že již den před vypuknutím všelidového veselí si malí i velcí mohou vyrobit vlastní masku ve speciálně vytvořených dílnách. Takto názorně…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Turisticky velmi oblíbené město Jičín je nejen místem zaslíbeným pohádkovému festivalu, ale také tradiční baštou masopustního veselí, které zde propuká každoročně během vybraného únorového víkendu. Specifikem zdejších masopustnícho oslav je skutečnost, že již den před vypuknutím všelidového veselí si malí i velcí mohou vyrobit vlastní masku ve speciálně vytvořených dílnách. Takto názorně vyzdobeni pak vyrazí na jičínský zámek, kde se soustředí většina slavnostních akcí. Právě sem přichází veselý a bujarý průvod masek, procházející i lipovou alejí.

Podoba masopustu 

Na všech třech zámeckých nádvořích po příchodu maskované kavalerie propuká nefalšované masopustní veselí, které zaujme hudbou, zpěvem a samozřejmě i tancem. Ujít byste si neměli ani hravý hodokvas, v rámci nejž organizátoři přichystali spoustu her a zábavných vystoupení. K chuti Vám jistě přijde dostatek zabijačkových specialit, sladkostí a dobrého pití. Budete zde mít i jedinečnou příležitost vyrobit si svou vlastní jitrničku. Pro děti je připravena celá série her a humorných vystoupení, pro jejich rodiče pak například možnost zakoupit si některý z ručně vyráběných upomínkových předmětů. Jičínský masopust zkrátka svou pestrostí a atraktivitou představuje jednu z nejoblíbenějších kulturních akcí celého roku, na kterou se sjíždějí návštěvníci z šírokého okolí.

Jičínský masopust 2017

PROGRAM MASOPUSTU V LODŽII 2017 

14.00 u Valdické brány
Slavnostní starostovské požehnání pana starosty Malého
a Masopustní průvod v maskách s?pochodovou kapelou ŠLAUCH BAND
lipovou alejí do Valdštejnské lodžie

15.00 - 17.00 v areálu Valdštejnské lodžie
vstup pouze ve zvířecí masce!!!
Hostina zvířecí vrchnosti, tajuplné komnaty
a pohádkové hodovní obrazy.
Hudba ŠLAUCH BAND, DUO CHASA!,
Michael Pospíšil & LITERÁCY JITČÍN.

Těšíme se na vás!

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete