Statistika našeho portálu

  • 101 887 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Jimmy Kelly & Street Orchestra -

14.12.2013 Slaný

Jimmy Kelly, mnoha lidmi ještě známý jako člen Kelly Family se silným hlasem, pokračuje v zimě 2013 ve svém turné "Viva La Street". Současně k tomu vychází jeho nové album "Warriors Of Love"."Viva La Street” - "Ať žije ulice” – je pocta Jimmyho Kelly k ulicím a pěším zónám, bez kterých by vše nebylo tak, jako to je dnes. A daly mu víc než by si na začátku pomyslel. Po nespočetných úspěších,…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Jimmy Kelly, mnoha lidmi ještě známý jako člen Kelly Family se silným hlasem, pokračuje v zimě 2013 ve svém turné "Viva La Street". Současně k tomu vychází jeho nové album "Warriors Of Love".

"Viva La Street” - "Ať žije ulice” – je pocta Jimmyho Kelly k ulicím a pěším zónám, bez kterých by vše nebylo tak, jako to je dnes. A daly mu víc než by si na začátku pomyslel.

Po nespočetných úspěších, vyprodaných stadionech a milionech prodaných alb s Kelly Family Jimmy znovu objevil v roce 2007 pouliční hudbu. Tam, kde začal před více než 35 lety úspěch Kelly Family, začíná Jimmy znovu – tentokrát sám.

"Po excesivním životě se všemi životními vrcholy a pády jsem se znovu našel v situaci, která se mi zprvu zdála být surreální. Často jsem hrál na ulici tam, kde jsme ještě před pár lety plnili ty největší stadiony." Ulice se stala zážitkem, který si dnes Jimmy po pěti letech "vracení se zpátky ke kořenům" už nemůže odpustit." Ulice je tvrdá a drsná, ale upřímná. Jaká je odezva, to záleží na tom, jak jsi dobrý a kolik jsi připraven dát do své písně. Ulice ti nabízí neuvěřitelné setkání s lidmi. V posledních letech jsem potkal spoustu různých lidí. Lidé, kteří mě celé hodiny poslouchali, plakali, pokládali mi otázky nebo byli dokonce rozběsnění a házeli na mě role toaletního papíru, když mě viděli. Člověk tak může zjistit, že na ulici je jednoduše možné všechno.

Na pěší zóně v Cáchách se dal Jimmy do řeči s některými jeho nynějšími kolegy z kapely a brzy nato se společně setkali u prvních zkoušek. Jimmy Kelly & Folkband byli zrozeni. První společné turné "MY HOMETOWN" absolvovali tito plnokrevní muzikanti v roce 2010/2011 a byli překvapeni z tak dobrého ohlasu. Na jaře roku 2012 bylo proto hned naplánované další turné po malých intimních klubech v Německu, které teď na podzim pokračovalo, a bude trvat až do zimy 2013. 30. listopadu proběhne festival v německém Rietbergu, "Jimmy Kelly’s Street Family Festival", na kterém vystoupí různí pouliční muzikanti a umělci.

Přirozeně hrají všichni členové kapely jako předtím také na ulici, ale na tyto velmi jedinečné koncerty se společně sejdou vždy rádi. Přitom tito muzikanti nepřesvědčují jen svojí profesionalitou s hudebními nástroji, ale především svojí vášní a radostí z hraní. Touto strhující show na sebe Jimmy Kelly s kapelou velice upozornili a hodnocení ze strany tisku byla vesměs pozitivní, fanoušci byli nadšeni. "S "Viva La Street” slavím své šestileté pouliční jubileum a publiku chci dát trochu toho, co mi dala za ty roky ulice, neboť jsem za to velice vděčný", míni Jimmy.

Jimmy Kelly & jeho 8 muzikantů, to je ručně vyrobená hudba, vášeň, legrace a zcela výjimečný zvuk, který se vlévá do krve. Obsazení nástrojů jako akordeon, mandolína, viola, housle, banjo, kytara, marimbafon, bicí, foukací harmonika, kontrabas a klarinety/saxofon dává vytušit, že zde pracují opravdoví folkoví muzikanti, kteří své práci nejlépe rozumí. Ke slyšení jsou vedle irské folkové hudby také šansony, americký bluegrass a některé písně z tvorby Jimmyho Kelly.

 

Po velkém úspěchu "VIVA LA STREET” turné 2012 se Jimmy rozhodl ponechat název tohoto turné i pro rok 2013 a znovu tak nadchnout publikum jeho individuálními směsicí folku, bluegrass hudby, francouzských šansonů a španělského folkloru.

 

Protože je v poslední době stále větší poptávka po DVD "Jimmyho Kelly & Street Orchestra”, rozhodli jsme se v zimě 2013 uspořádat spoustu koncertů a z některých bude sestříháno DVD. A právě Slaný bude jednou ze zastávek, kam zamíří kameramani a štáb.

 

Jimmy: "Velice se už těším, že natočím "VIVA LA STREET” turné. Já a moje kapela "Street Orchestra” jsme si v roce 2012 náramně užili, že můžeme spolu stát na jednom pódiu, cestovat a dělat hudbu, a rádi bychom tuto radost z hraní "předali dál” v podobě dokumentu z turné. "

 

Kdo se chce koncertů zúčastnit a být tak při natáčení DVD, měl by si včas pořídit vstupenky na některé z těchto Jimmyho vystoupení.

 

Mapa

Další akce v okolí

Kladenský Majáles 2024

25.04.2024 - 25.04.2024
Kladno

Kladenský Majáles je studentský festival na oslavu jara, mládí a studentského života pořádaný studenty pro studenty,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 26. únor

Dnes má svátek Dorota

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete