Statistika našeho portálu

  • 101 408 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Zámek Ohrada

21.08.2013 - 31.10.2013 Hluboká nad Vltavou

Výstava kreseb Jiřího Moravce otvírá již sedmý ročník výstavního cyklu "Příroda v ilustraci". Jeho cílem je představit současné české ilustrátory knih o přírodě, ať už se jedná o vědeckou ilustraci, populárně naučnou literaturu či beletrii.Česká ilustrátorská škola má velmi dobré jméno a naši autoři sklízejí úspěchy i na mezinárodním poli. Bezprostřední kontakt s originály, důvěrně známými z…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Výstava kreseb Jiřího Moravce otvírá již sedmý ročník výstavního cyklu "Příroda v ilustraci". Jeho cílem je představit současné české ilustrátory knih o přírodě, ať už se jedná o vědeckou ilustraci, populárně naučnou literaturu či beletrii.

Česká ilustrátorská škola má velmi dobré jméno a naši autoři sklízejí úspěchy i na mezinárodním poli. Bezprostřední kontakt s originály, důvěrně známými z knižních ilustrací a bližší seznámení i s osobností výtvarníka přináší návštěvníkům výstav mimořádný estetický a emocionální zážitek.

Dosud se mohli návštěvníci výstavního cyklu seznámit s tvorbou Jiřího Krásla, manželů Libuše a Jaromíra Knotkových, Jana Hoška, Pavla Dvorského, Lenky Vybíralové, Milady Kudrnové Papežové a Přemysla Vranovského.
V letošním ročníku Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství na zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou představuje výtvarnou práci zoologa a ilustrátora RNDr. Jiří Moravce, CSc.

Jiří Moravec studoval na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Je kurátorem herpetologické sbírky a vedoucím zoologického oddělení Národního muzea. Specializuje se na obojživelníky a plazy střední Evropy, Blízkého východu a Amazonie. Publikuje v odborných i populárně-vědeckých časopisech, fotografuje a příležitostně se věnuje zoologické ilustraci. V Nakladatelství Academia mu vyšla kniha Procházka amazonským pralesem (2009). Podílel se na ilustrování encyklopedie Svět zvířat (Albatros) nebo příruček Handbuch der Reptilien und Amphibiem Europas

Otevírací doba a vstupné

zde

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Barvám Neutečeš 2024 - České Budějo…

04.05.2024 - 04.05.2024
Sokolský ostrov

Zažij nejbarevnější běh svého života!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. prosinec

Dnes má svátek Barbora

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete