Statistika našeho portálu

  • 99 573 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Jubilejní vila - Jeseník

01.07.2013 - 31.12.2016 Jeseník

V PRIESSNITZOVÝCH LÁZNÍCH UVEDLI DO PROVOZU REKONSTRUOVANOU JUBILEJNÍ VILU S příchodem letních prázdnin otevřely Priessnitzovy léčebné lázně a.s. hned první červencový den zrekonstruovaný lázeňský dům, tzv. Jubilejní vilu. Součástí rekonstrukce bylo mimo jiné také propojení s lázeňským domem Mír. Bylo tak vytvořeno nové Centrum rodinné lázeňské turistiky, které už v prvním týdnu provozu přivítalo…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

V PRIESSNITZOVÝCH LÁZNÍCH UVEDLI DO PROVOZU REKONSTRUOVANOU JUBILEJNÍ VILU

S příchodem letních prázdnin otevřely Priessnitzovy léčebné lázně a.s. hned první červencový den zrekonstruovaný lázeňský dům, tzv. Jubilejní vilu. Součástí rekonstrukce bylo mimo jiné také propojení s lázeňským domem Mír. Bylo tak vytvořeno nové Centrum rodinné lázeňské turistiky, které už v prvním týdnu provozu přivítalo první hosty.

Jubilejní vila vystavěná v roce 1899 se nachází v tichém prostředí v těsném sousedství lázeňské promenády a sanatoria Priessnitz, kterému donedávna sloužila jako jeho dependance. Ačkoliv všechny její pokoje měly vlastní sociální zařízení, některé dokonce kuchyňku a balkon, hosté přeci jen museli docházet ke stravování do sanatoria Priessnitz. A nejen vybavení pokojů již nevyhovovalo standardům, jaké chtějí lázně trvale svým klientům nabízet. V rámci projektu spolufinancovaného Regionálním operačním programem Střední Morava vila společně se sousedním domem Mír od září loňského roku procházela náročnou rekonstrukcí, jejímž cílem bylo zkvalitnit pobyt především malým klientům a jejich rodičům, kteří v lázních tráví až i třítýdenní ozdravné pobyty.

Projekt "Centrum rodinné lázeňské turistiky Jubilejní vila – Mír" tak přinesl pro rodinné pobyty výrazné změny. Apartmány v prvním a druhém patře vily doznaly dispozičních změn, ve vestavbě třetího patra vzniklo pět nových apartmánů s celkem dvaceti lůžky. Ubytovací kapacita vily se tak zvýšila z původních dvanácti apartmánů s 48 ubytovanými hosty celkem na 52 míst + 5 přistýlek. Dva pokoje jsou speciálně upraveny pro klienty s tělesným postižením, což přispívá ke zvýšení komfortu.

Největší změny však doznalo přízemí budovy, ve kterém byla jak pro klienty Jubilejní vily, tak domu Mír vybudována nová jídelna pro 136 strávníků. Mezi oběma domy vznikl propojovací koridor s bezbariérovým přístupem pro příjemnější pohyb hostů mezi oběma budovami.
 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 24. březen

Dnes má svátek Gabriel

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete