Statistika našeho portálu

  • 86 078 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Kartell by Laufen: Asijská inspirace exkluzivně k vidění na Designbloku - Praha

25.10.2018 - 29.10.2018 Praha

Značka Laufen přiveze do Prahy novinky z kolekce Kartell by Laufen, které byly poprvé představeny během jarních měsíců na milánském Design Weeku. Češi tak budou mít jako jedni z prvních možnost, prohlédnout si designovou kolekci umyvadel, inspirovaných servírovacími miskami pro čínské knedlíčky dim sum. Těšit se na ni můžete od 25. do 29. října, kdy ji budete moci spatřit v Prague Gallery v rámci…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Značka Laufen přiveze do Prahy novinky z kolekce Kartell by Laufen, které byly poprvé představeny během jarních měsíců na milánském Design Weeku. Češi tak budou mít jako jedni z prvních možnost, prohlédnout si designovou kolekci umyvadel, inspirovaných servírovacími miskami pro čínské knedlíčky dim sum. Těšit se na ni můžete od 25. do 29. října, kdy ji budete moci spatřit v Prague Gallery v rámci letošního Designbloku. Společně s expozicí bude v Prague Gallery připravena i ochutnávka tradičních asijských knedlíčků. Návštěvníci je mohou zdarma okusit během pátečního a sobotního dne, 26. a 27. října.

Italský Kartell je kreativní, barevný a inovativní. Švýcarský Laufen je známý jako tradiční výrobce koupelnové keramiky, který je špičkou ve svém oboru. Spojením těchto dvou legendárních značek pod taktovkou Lubovica a Roberta Palomba vznikla unikátní koupelnová kolekce Kartell by Laufen, která nyní kolekci rozšiřuje o stylová umyvadla. 

Dvojice se nechala inspirovat asijskou kulturou a podařilo se jim dokonale propojit tuto kulturu s kulturou evropskou v podobě nových umyvadel. "Konkrétní inspirací byly návrhářům servírovací mističky pro čínské knedlíčky dim sum. Originální misky jsou v různých tvarech i pestrých barvách, stejně jako umyvadla," vysvětluje Lucie Nožičková.Designeři se snažili o konceptuální přístup k objektům, který byl založen na myšlence jednoty. Tak vznikla inovativní, hravá a emotivní kolekce.

Důležitou roli zde sehrál i materiál, který dotváří čisté linie původních asijských tradičních misek. "I v této sérii byl proto využit materiál SaphirKeramik, vysoce kvalitní a odolná tenkostěnná keramika umožňující umělcům vyrábět ty nejtenčí předměty, které ale naprosto obstojí v konkurenci klasické známé keramiky," upozorňuje marketingová specialistka Laufen na využitý materiál.

Další akce v okolí

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Obrazy Kamila Lhotáka na Pražském h…

08.01.2019 - 28.02.2019
Hrad II. nádvoří 198,…

Od 8. ledna do 28. února 2019 jsou v Obrazárně Pražského hradu na II. nádvoří vystaveny dva obrazy Kamila Lhotáka,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete