Statistika našeho portálu

  • 92 569 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Kartell by Laufen: Asijská inspirace exkluzivně k vidění na Designbloku - Praha

25.10.2018 - 29.10.2018 Praha

Značka Laufen přiveze do Prahy novinky z kolekce Kartell by Laufen, které byly poprvé představeny během jarních měsíců na milánském Design Weeku. Češi tak budou mít jako jedni z prvních možnost, prohlédnout si designovou kolekci umyvadel, inspirovaných servírovacími miskami pro čínské knedlíčky dim sum. Těšit se na ni můžete od 25. do 29. října, kdy ji budete moci spatřit v Prague Gallery v rámci…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Značka Laufen přiveze do Prahy novinky z kolekce Kartell by Laufen, které byly poprvé představeny během jarních měsíců na milánském Design Weeku. Češi tak budou mít jako jedni z prvních možnost, prohlédnout si designovou kolekci umyvadel, inspirovaných servírovacími miskami pro čínské knedlíčky dim sum. Těšit se na ni můžete od 25. do 29. října, kdy ji budete moci spatřit v Prague Gallery v rámci letošního Designbloku. Společně s expozicí bude v Prague Gallery připravena i ochutnávka tradičních asijských knedlíčků. Návštěvníci je mohou zdarma okusit během pátečního a sobotního dne, 26. a 27. října.

Italský Kartell je kreativní, barevný a inovativní. Švýcarský Laufen je známý jako tradiční výrobce koupelnové keramiky, který je špičkou ve svém oboru. Spojením těchto dvou legendárních značek pod taktovkou Lubovica a Roberta Palomba vznikla unikátní koupelnová kolekce Kartell by Laufen, která nyní kolekci rozšiřuje o stylová umyvadla. 

Dvojice se nechala inspirovat asijskou kulturou a podařilo se jim dokonale propojit tuto kulturu s kulturou evropskou v podobě nových umyvadel. "Konkrétní inspirací byly návrhářům servírovací mističky pro čínské knedlíčky dim sum. Originální misky jsou v různých tvarech i pestrých barvách, stejně jako umyvadla," vysvětluje Lucie Nožičková.Designeři se snažili o konceptuální přístup k objektům, který byl založen na myšlence jednoty. Tak vznikla inovativní, hravá a emotivní kolekce.

Důležitou roli zde sehrál i materiál, který dotváří čisté linie původních asijských tradičních misek. "I v této sérii byl proto využit materiál SaphirKeramik, vysoce kvalitní a odolná tenkostěnná keramika umožňující umělcům vyrábět ty nejtenčí předměty, které ale naprosto obstojí v konkurenci klasické známé keramiky," upozorňuje marketingová specialistka Laufen na využitý materiál.

Další akce v okolí

Ezoterický festival Miluj svůj živo…

22.02.2020 - 23.02.2020
Praha

Základ celé akce tvoří zajímavé přednášky, koncerty, besedy, cvičení a mnoho dalších programů z oblasti osobního…

Geosvět - Praha

22.02.2020 - 23.02.2020
Hotel Olympik Congress,…

Na veletrhu Geosvět / Minerály a drahé kameny najdete minerály, drahé kameny, zkameněliny, autorské šperky nebo…

Prohlídka: Tajemství dámských budoá…

22.02.2020 - 23.02.2020
Muzeum Kouzlo starých…

Utajit svůj soukromý život před viktoriánskou společností je téměř nemožné a vyvolat skandál je velmi jednoduché.…

Dernisáže a workshop na Pragovce - …

24.02.2020 - 24.02.2020
Pragovka Gallery, Praha

Pragovka Gallery a The White Room Vás srdečně zvou na ukončení výstav ve středu 15.1.2020 od 18:00, v rámci kterého…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 22. únor

Dnes má svátek Petr

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete