Statistika našeho portálu

  • 88 932 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 163 Míst a památek

Kloubový trolejbus v Praze na lince 58

27.03.2019 - 14.04.2019 Terminál dopravy u stanice metra

Nenechte si ujít příležitost svézt se v Praze kloubovým trolejbusem, který jezdí ve zkušebním provozu na lince 58 z Palmovky přes Prosek do Letňan a zpět.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Terminál dopravy u stanice metra
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

     Nenechte si ujít mimořádnou příležitost, kterou pro Vás připravil Dopravní podnik hlavního města Prahy ve spolupráci s plzeňským výrobcem ŠKODA Electric. Mezi 27.3. až 14.4 máte možnost vyzkoušet si cestování ve zbrusu novém kloubovém trolejbusu ŠKODA 27Tr, který jezdí na pražské trolejbusové lince č. 58 spojující stanice metra Palmovka, Prosek a Letňany (část trasy autobusové linky 140).

     Přijďte se svézt, trolejbus je pro Vás připraven každý den. První spoj z Palmovky odjíždí v 8:38 a z Letňan v 8:53. Ve stejných minutách pak každou hodinu až do posledního spoje v 17:38 z Palmovky resp. v 17:53 z Letňan. Na lince 58 platí běžný tarif a jízdenky DPP a PID. Trolejbus je možné si zvenku prohlédnout na Palmovce, kde ho vždy ca. 20 minut před odjezdem lze najít pod dobíjecí trolejí, kde čerpá energii pro další jízdu.

     Kloubový trolejbus (zapůjčený do Prahy z Plzně) je na náročné a vytížené trase autobusů testován v běžném provozu s cestujícími, aby ukázal možný další směr zlepšování životního prostředí a snižování exhalací z dopravy. V budoucnu by mohly právě moderní trolejbusy s trakčními bateriemi (umožňující i delší jízdu mimo troleje) nahradit emisní autobusy na vytížených pražských linkách, a tak zkvalitnit dopravu a přispět ke zvýšení čistoty ovzduší.

     Trolejbus jede většinu trasy díky zabudovaným bateriím, na skutečné trolejové vedení se připojuje na zastávce Kundratka a díky přímému napájení hravě zvládá vyjet stoupání Prosecké ulice k zastávce Kelerka, kde trolej opět končí. Cestou nahoru trolejbus, díky napojení na trakční  vedení, šetří zásobu elektrické energie uložené v bateriích, cestou dolů pak tyto baterie dobíjí. Nezapomeňte se podívat na obou zastávkách, jak trolejbus samočinně nasazuje resp. stahuje sběrače na troleje.

     V budoucnu se počítá s rozšířením trolejového vedení z Kelerky až na zastávku Prosecká, resp. z Kundratky až na Palmovku a zpět po Zenklově ulici a v Letňanech pak na Tupolevově ulici tak, aby mohly kloubové trolejbusy nahradit autobusy na celé trase linky 140 Palmovka – Letňany – Prosek. Trolejbusy se tak stanou opět (a zaslouženě) plnohodnotným prostředkem pražské hromadné dopravy, ze které byly roku 1972 neprávem vyloučeny.

Další akce v okolí

Letní kino Yellow Cinema: Líbáš jak…

16.07.2019 - 16.07.2019
Praha

Zažluťte si v kalendáři úterní a sobotní večery pro filmové delikatesy v letňáku ve Žlutých lázních. Žádná honička,…

Informační schůzka - Jak se rekvali…

17.07.2019 - 17.07.2019
Green Fox Academy

Přijďte se dozvědět více o možnostech přeškolit se do IT oboru a kurzu Junior programátora. Čtyřměsíční bootcamp od…

Videomapping show MOON50: Zpátky na…

20.07.2019 - 21.07.2019
Žižkovská věž, Praha

Po padesáti letech od prvního letu na měsíc odstartuje Apollo 11 znovu, tentokrát z Žižkovské televizní věže v Praze.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 15. červenec

Dnes má svátek Jindřich

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete