Statistika našeho portálu

  • 99 253 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Kocianovo Ústí 2018 - Ústí nad Orlicí

26.04.2018 - 20.05.2018 Ústí nad Orlicí

Atlas Česka si Vás dovoluje pozvat na další ročník vyhlášeného hudebního festivalu "Kocianovo Ústí", konajícího se během května v turisticky atraktivním městě Ústí nad Orlicí. Svým významem, rozsahem a kvalitním obsazením se tento podnik řadí mezi nejvýznamnější kulturní akce nejen samotného města, ale i celého Pardubického kraje.Na co se můžete těšitFestivalové dění upomíná na život a dílo…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Atlas Česka si Vás dovoluje pozvat na další ročník vyhlášeného hudebního festivalu "Kocianovo Ústí", konajícího se během května v turisticky atraktivním městě Ústí nad Orlicí. Svým významem, rozsahem a kvalitním obsazením se tento podnik řadí mezi nejvýznamnější kulturní akce nejen samotného města, ale i celého Pardubického kraje.

Na co se můžete těšit

Festivalové dění upomíná na život a dílo českého houslového virtuosa, skladatele a pedagoga Jaroslava Kociana, které se v Ústí nad Orlicí narodil v roce 1833. Hlavní náplní festivalu je pak několik koncertních vystoupení a speciální Kocianova houslová soutěž, jejíž první ročník se konal již v roce 1959. Jednotlivá hudební vystoupení můžete navštívit v koncertním sále ZUŠ J. Kociana, v Roškotově divadle či v chrámu Nanebevzetí Panny Marie. A právě prostory středověkého chrámu dodávají spolu s tóny zdejších varhan ojedinělou a poetickou atmosféru celému festivalovému dění a logicky patří k nejnavštěvovanějším koncertům.

O významu a prestiži celého festivalu svědčí i skutečnost, že jej v minulých letech poctil osobní návštěvnou i fenomén české houslové školy, Jaroslav Svěcený. Mezi doprovodné akce celého Kociánova Ústí již několikátým rokem patří i zajímavá výstavní expozice, kterou můžete navštívit ve zdejším muzeu.

Kocianovo Ústí 2018

Podrobný bohatý program a vstupenky

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 29. leden

Dnes má svátek Zdislava

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete