Statistika našeho portálu

  • 104 142 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Komentované prohlídky Památníku T. Bati v hlavní sezóně 2024 - Zlín

02.04.2024 - 29.09.2024 Zlín

Vlajková loď zlínského funkcionalismu se letos naplno otevře turistům o měsíc dříve, tedy už 2. dubna. Komentované prohlídky budou probíhat od úterý do neděle v čase 10:00–17:00 (včetně) v každou celou hodinu (v tomto režimu až do konce září).

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Hned ve středu 3. dubna budou moci návštěvníci využít komentovaných prohlídek s bezplatným vstupem k příležitosti výročí narození Tomáše Bati. V tento den budou prohlídky probíhat standardně od 10:00 do 17:00 se začátkem vždy v celou hodinu, jako je zvykem při běžném provozu. Před prohlídkou je nezbytné si vyzvednout volnou vstupenku v Infopointu Památníku (nám. T. G. Masaryka 2734, Zlín).

Během hlavní turistické sezóny je v plánu několik podobných akcí – například v květnu Galerijní a muzejní noc, v červenci výročí úmrtí Tomáše Bati, na podzim Den architektury nebo Dny evropského dědictví.

Památník Tomáše Bati je až do konce září přístupný každý den kromě pondělí formou komentované prohlídky. Při prohlídce trvající 45 minut vám průvodce přiblíží to nejzajímavější o stavbě z hlediska historie i architektury a dozvíte se také o osobnostech, které jsou s touto kulturní památkou spojeny.

Památník byl postaven roku 1933 jako pocta zesnulému zakladateli obuvnického koncernu. Architekt František Lýdie Gahura do této radikální stavby otiskl Baťovy vlastnosti i základní principy baťovského stavitelství. Dominantou prostoru je věrná maketa Junkers F13 – letadla, ve kterém roku 1932 skončila životní cesta obuvníka Bati a pilota Broučka.

Více informací i na webu: pamatnikbata.eu/letos-zahajime-turistickou-sezonu-uz-2-dubna

 



Mapa

Leaflet | © OpenStreetMap contributors

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 9. červenec

Dnes má svátek Drahoslava

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Malí indiáni

Jak dostat Vaše děti od obrazovek do přírody tak, aby je to bavilo a aby chtěly dobrovolně do lesa znovu a znovu?

Malí indiáni

Na Atlase Česka dále najdete